YOS: Jituško, kolik keříků angreštu máte? Nejprve je nutné se postarat o dostatek živin, dostatek slunečních paprsků a vláhy. Bude-li angreštu dobře, nebude nemocný.  Potřebuje draslík, vápník (dřevěný popel), organický hnůj, kompost. Můžete pocukrovat kolem keříku dřevěný popel.  Když náhodou i po Vašem ošetření uvidíte napadené větvičky, ostříhejte je a spalte. Padlí je plíseň, jejiž spory -(semínka) se šíří i nůžkami, na botech atd, proto je nutné dbát na hygienu. Já jsem  tuto nemoc ještě neviděla, ale musím to zaklepat, čert nikdy nespí. 4 keříky preventivně stříkat nebudu, to je raději spálím a koupím nový, odolnější druh. Přece si nebudu na zahradě stříkat jedy a jíst stříkané ovoce z vlastní zahrady. Jsem asi protivná mými názory, ale když vidím přístup okolních lidí, jak lehce sahají po chemii, je mi smutno.

Všechno jde tak, jak má jít.
jituška: YOS mám pouze dva stromkové angrešty, byly zakoupeny,jako odolné proti padlí,ale hned první rok byly oba stromky jako šedé....Zkusím ale vaše rady a uvidíme. Mám pouze tolik ovoce, aby měli děti při návštěvě zahrady, co zobat. Borůvky 4, rybíz červený a černý stromkový pojednom kuse.Objednáno mám nektarinku, broskev,2 pološvestky a ještě 2 borůvky pozdní,ještě se chystám zasadit nějaké stolní víno,no jen to co dětem chutná...Postupem času určitě zjistím čemu se bude dařit.
YOS: Jituško, je vidět, že zahrádku chcete využít z velké části i pro děti.  Máte maliny a jahody? Ty mají děti nejraději. Moje vnučky rybízy moc nemusí, ale marmeládu nebo štávu to jim moc chutná. Angrešt taky moc ne. Borůvky jsou pro mne nej, nej, nejlepší ovoce, ale bohužel potřebují kyselou půdu a tu já na zahrádce nemám. Myslím si, že Vy taky ne. Čemu se na Vaší zahrádce nebo v okolí daří nejvíce? Jsou vidět Rododendrony, Azalky nebo Magnolie??? Přeji Vám ve výběru rostlin hodně štěstí a ať máte celé léto co zobat a Vy, abyste měla po procházce zahrádkou hodně čerstvého k vaření. (pažitku, petrželku, kopr na koprovku, cukety na obalení....). V loni jsem dostala cibuli, které přirůstá zelená nať jak pažitce.

Všechno jde tak, jak má jít.
jituška: YOS,na Vysočině se mě dařilo prakticky všemu,ale jak jsme se na podzim přestěhovali sem na jižní Moravu-Trstěnise u Moravského Krumlova,tak teprve zjistím po přesazení,čemu se tady bude dařit,ale doufám,že opět všemu,musím dávat ale zřetel na to,že tady,by mě mnohé rostliny mohlo spálit slunce. A s borůvkami jsem to vyřešila jednoduše,v lese jsem si nabrala pytel hrabanky,promíchala s hlínou a borůvky jsou jako lusk...Jen mě poradila moje nejlepší kamarádka vynikající zahradnice,která léta pracuje v zahradnictvi,NEOKOPAVAT a kolem keříku nasypat kůru,borůvka má mělké kořeny a ty často zasychají,při rozpadu kůry si vezme podřebné živiny.Tak ta cibule ,co jste v loni dostala může být zajímavá,miluji když začnu vařit,tak si zajít pro zeleninku a koření na zahrádku,jak píšete vy YOS.lol
Další informace v článcích o rostlinách
Ribes uva-crispa 'Skvost' - angrešt (ŠKOLKA PŘÍBOR) Angrešt - řez angreštu
Zatímco keře rybízu se vysazují hluboko, aby se neustále obnovovaly novými výhony rašícími z kořenového krčku, u keřů angreštu to není vhodné. Příliš hluboká výsadba zde vede ke vzniku velkého množství většinou slabých výhonů vyrůstajících ze země …
Rebo Productions CZ | 06.03. 2009
Ribes uva-crispa 'Prima' - angrešt Ribes uva-crispa 'Prima' - angrešt
Roste velmi silně, stromkové tvary mají velmi velkou, kulovitě převislou korunu. Plodnost je velká, pravidelná. Plod je velký až velmi velký, elipsovitý, sladkokyselé, velmi dobré chuti …
Ribes uva-crispa 'Prima' - angrešt (TIP ZC CS) Ribes uva-crispa - angrešt (vítaný zdroj vitamínů)
Jaro je vhodné období pro výsadby drobného bobulového ovoce včetně angreštu, i když zavedením kontejnerových kultur se období výsadby posunulo prakticky na celé vegetační období za předpokladu, že rostliny vhodně odborně vysadíme a zabezpečíme jim dostatek …
Zahradní centra CS | 11.03. 2010
Ribes uva-crispa - angrešt Ribes uva-crispa 'Astor' - angrešt
Roste středně, plodí dobře. Plod je velký, červenofialový, sladce navinulé aromatické chuti. Trpí padlím angreštovým. Zraje pozdně …
Ribes uva-crispa 'Pax' ® - angrešt (FYTOS) Ribes uva-crispa 'Pax' ® - angrešt
„Beztrnný“angrešt odolný k padlí americkému s velmi vysokou kvalitou plodů Původ: HRI East Malling, 1979 Whinhams x /Captivator x Lancashire Lad/ …