liska: Pokud nemáte zrovna keř obřích rozměrů, dají se puklice odstranit mechanicky a to tyčinkou s vatou namočenou v lihu.
ivbara: Ja se lihu bojim, sbiram je take rucně,kdyz  jsou a omeju    vodou  z cigaretoveho popela...
olas: Ja je taky proste jen seskrabu a potru lihem, ale kazdy rok se to skoro opakuje
janko39: Mám vyzkoušeno,podobně jako respondent "liska",koupel v technickém lihu(prodávaném v drogerii),zředěném 1:1.Likvidoval jsem tímto způsobem vlnatky na kávovníku,vysokém 2m,o průměru korunky cca 0,75m - nebyl to tedy žádný drobeček.Zředěný líh jsem nalil do velkého plastového umyvadla a štětečkem jsem omýval list po listu,pak celý kmínek a náběhy řapíků.Musí se to opakovat aspoň 2x,což u puklic platí o to víc,protože jsou chráněny štítkem.
  Myslím,že používat líh v koncentrované podobě,tak,jak byl zakoupen,je riskantní - je to kapalina,která pohlcuje vodu,tudíž i rostlinné šťávy a může poškodit hlavně mladé lístky.Je samozřejmé,že po koupeli v lihu musí následovat sprcha čistou vodou.
Další informace v článcích o rostlinách
Nerium oleander - oleandr obecný Nerium oleander - oleandr obecný
Toješťovité (Apocynaceae) Oblíbená dekorativní dřevina s úzkými listy a s různě barevnými květy, pěstovaná v četných kultivarech; plody jsou měchýřky. Všechny části oleandru jsou prudce jedovaté, účinnými látkami jsou srdeční glykosidy. Otravami, které …
Euromedia Group k.s. | 26.04. 2010
Nerium - oleandr Nerium - oleandr
Oleandr (Nerium) už dlouho patří mezi přenosnými rostlinami k nejoblíbenějším. Květy v klasických barvách – tedy v různých odstínech růžové – však dnes už z módy poněkud vycházejí. Jejich místo na žebříčku popularity zaujímají odrůdy kvetoucí pastelově …
Nerium - oleandr Nerium - oleandr
Pohled na rozkvetlé oleandrové keře vyvolává vzpomínky na dovolenou. Oleandr (Nerium) patří k nejoblíbenějším přenosným rostlinám, které se u nás pěstují. A jak o něj správně pečovat? …