Anndrea: Opět mi nevyketl Amarylis. Do listopadu jsem ho nechala na balkóně ,dodávala  hnojením živiny. Hnojení i zálivku jsem omezovala,dokud listy tzv.nezavadly.Potom jsem cibuli vyndala z květináče,očistila,umístila do tmy a chladu. V prvním týdnu února jsem Amarylis zasadila a mírně začala zalévat a hnojit hnojivem na květ. Vyrazily listy. Tak co je špatně???:/
liska: Postupovala jsem s pěstováním přesně jako Vy. Z cibule vyrazily 4 obří listy, ale květ nikde. Už jsem myslela, že nepokvete. A najednou, snad po mesíci, se objevil vedle listů i pupen. Takže asi nemusí být pravidlem, že vyrazí nejprve květ a pak až listy a možná Vám ještě pokvete.
houba: Taky jsem Amarylis vyndávala na zimu z květináče a taky nekvetl a ještě se zmenšovala cibule.Takže jsem ho nechala letos celou zimu zasazený na parapetu v místnosti,kde se netopí a zalila jsem ho asi dvakrát.Ke konci ledna začal kvést,tak už vím,že vyndávat z hlíny ho už nikdy nebudu,neosvědčilo se to.
Eliška: Tzv. amarylis (správně hippeastrum)  pěstuji v mnoha variantách a barvách už 30 let. Jediný problém mám trochu s množením nových plnokvětých odrůd.
Všechny (i relativně malé cibule) mi kvetou. U malých cibulí třeba jen jeden stvol se dvěma květy, ten u prvně kvetoucích rostlin uříznu do vázy, aby se cibule nevysilovaly.
Cibule stojí nad topením celý rok, nezimuji je v chladnu, jednou jsem to zkusila a byl problém.
Takže je na jaře (brzo) přesadím a se zaléváním začnu, až vystrčí kousek prvního listo nebo špičku květního pupenu. Některé (červené odrůdy) nejdřív vyhodí listy a pak kvetou, některé nejdřív kvetou a pak vystrčí listy. Zalévám a přihnojuji po odkvětu až do září, října, snažím se docílit co nevětšího počtu velkých zelených listů a tím i co největší cibuli. Jakmile začnou listy žloutnout, vadnout a schnout (stačí první 1-2), ukončím zálivku a cibule nechám v hlíně až do jara, pěkně v suchu a nad topením. Kupodivu jim tenhle režim svědčí a kvetou a kvetou. Bohužel nemám žádnou fotku, ale je to nádhera.
Editoval Eliška (06.04. 2009 16:42:52)
Alena: Také mám jeden Amarylis, už dva roky nekvete, kvetl naposledy v červenci roku 2010, loni jsem ho přesadila do většího květináče, neb z původního už padal a místo květu se mi odměnil novou cibulkou. Mám ho celoročně v jedné místnosti. Teda do loňského roku byl v kuchyni, kde je chladněji jak zde v obýváku, a tak nevím jestli mu ty chladnější teploty nedělali lépe...tak snad zase brzy vykvete...smile
cz
Již přesazená nová cibulka Amarylisu (Hippeastrum hybridum)
Již přesazená nová cibulka Amarylisu (Hippeastrum hybridum)
cz
Květy Amarylisu v červenci roku 2010 (Hippeastrum hybridum)
Květy Amarylisu v červenci roku 2010 (Hippeastrum hybridum)
cz
V lednu letošního roku se začal objevovat nový výhonek (Hippeastrum hybridum)
V lednu letošního roku se začal objevovat nový výhonek (Hippeastrum hybridum)
YOS: Kajulka, Amarylis používají hodně prodejci pro rod Hippeastrum z Ameriky, ale vlastně to není správné. Správně je hvězdník. Zatím se tento název nevžil. Pravý Amarylis jsem v Česku ani v Holandsku neviděla. Oba rody jsou si podobní jako vejce vejci. Pozná se to hlavně podle květního stvolu. Pravý Amarilis ho má plný a hvězdník dutý. Dala bych prst do ohně, že máte květní stonky duté, tedy hvězdník - nepravý Amarylis. Rozdílná je i doba květu. Hvězdník kvete únor - duben a pravý amarylis říjen - prosinec. I když šikovní zahradníci umí čas květů vyprovokovat i mimo jejich přirozenou dobu květů. Zapomněla jsem dodat, že se k oboum rodům chováme úplně stejně.
Editoval YOS (18.06. 2013 22:41:30)

Všechno jde tak, jak má jít.
Další informace v článcích o rostlinách
Hippeastrum - květy Hvězdník - ''amarylis'' (Hippeastrum)
Pokud si řeknete v květinářství o amarylis, měli byste správně dostat růžově kvetoucí druh A. belladona, pocházející z jižní Afriky stejně jako Klivie a Valota. A všechny ostatní takzvané amarylis jsou ve skutečnosti hvězdníky, druhy rodu Hippeastrum, označované …
Hippeastrum hybridum - hvězdník, amarylis Hippeastrum hybridum - hvězdník, amarylis
Výsev, výsadba a pěstování hvězdníku Rostlinu známou jako hvězdník, amarylis nebo amarylka (Hippeastrum hybridum) určitě mnoho pěstitelů zná. Tato ozdobná rostlina pochází z Jižní Ameriky, odkud byla do Evropy přivezena už v průběhu 13. století. V dnešní …
Osiva-semena.cz | 09.12. 2011