Ing. Miloš Krump: Kulkas zamiolistý - Zamioculcas zamiifolia
Pěstuji hodně pokojových rostlin, ale kdybych měl jmenovat opravdu mou nejoblíbenejší pokojovou rostlinu tak je to asi Zamioculcas.Kulkas zamiolistý má svůj původ na Ostrově Madagaskar. Listy jsou lesklé, tmavě zelené rozmístěné na krátkém stonku.
Patří mezi nenáročné rostliny:
- snáší mírné sucho a menší přelití
- snese nedostatek světla i suchý vzduch
- nenáročný na složení a kvalitu půdy
- vzácný výskyt chorob a škůdců
Editoval krumpold (27.12. 2012 10:36:57)

Chceme-li pro přírodu něco udělat, musíme ji nejdříve dobře poznat.
Použitá literatura je k dispozici u autora příspěvků.
cz
Kulkas zamiolistý (Zamioculcas zamiifolia)
Kulkas zamiolistý (Zamioculcas zamiifolia)
cz
Zamioculcas (Zamioculcas)
Zamioculcas (Zamioculcas)
Marvella: Zamioculcas - ZamiokulkasAraceae - áronovité, pochází ze Zanzibaru a Tanzanie. Zamioculcas může být umístěn na světlém stanovišti, ale zároveň dobře roste i na tmavších místech.Teplota pro pěstování je nejvhodnější 20-25 stupňů. Zálivka je lepší nepříliš vydatná. Snáší i krátká období sucha. Je třeba dát pozor na přímé slunce. Zamioculcas neroste moc rychle, ale dosahuje poměrně velkých rozměrů. Píše se, že v pokojových podmínkách kvete jen vzácně, já mám ale zkušenost opačnou, kvete mi i několikrát do roka.. Množí se dělením. Marcela
cz
Zamioculkas (Zamioculcas)
cz
cz
Zamioculkas - květ (Zamioculcas)
cz
mária: tak to je, paráda. ja ho mám tiež.kúpila som aj svokre a ona ho má bohatší. môj akoby stál, preto som si len tak vopchala do zeme jeden lístoček a už má 2 neviem ako to nazvať-olistené konáriky? A môj sa pomaly tiež preberá.nie je hustý-teda nepúšťa veľa konárikov,ale za to sú vysoké hádam aj 80 cm.Ale ešte mi nekvitol.
Ing. Miloš Krump: Kulkas zamiolistý - Zamioculcas zamiifolia
Zamioculcas zamiifolia je 40 až 60 cm vysoká rostlina z čeledi Aracaceae s poměrně masitými oddenky a kožovitými, tmavě zelenými zpeřenými listy.

Kulkas zamiolistý lze množit buď dělením nebo pomocí listových úkrojků.

Chceme-li pro přírodu něco udělat, musíme ji nejdříve dobře poznat.
Použitá literatura je k dispozici u autora příspěvků.