Vladimír Vytásek: Zakládám nové téma, několik mých přátel má malou zahrádku a chtěli by tam pěstovat nějaké ovoce.  Zajímalo by mě co všechno se dá v našich podmínkách pěstovat.  Vím jen že Maliník, Ostružiník, Angrešt, Rybíz červený, černý, bílý, JostaMuchovník olšolistý, Zimolez kamčatský, Temnoplodec černý (arónie) Višeň plstnatá, Borůvky kanadské,  Převislá moruše bílá. Kustovnice čínská zde si nejsem jist zda zde na severní Moravě u Olomouce dozrají plody zda tento keř není vhodný jen pro jih republiky.
Aronia melanocarpa - Temnoplodec černoplodý, černý jeřáb

Aronia melanocarpa - Temnoplodec černoplodý, černý jeřáb

Vláďa Vytásek  - Léčivé rostliny jsou zelenou lékárnou pro každého.
Vladimír Vytásek: YOS děkuji za doplnění. Klanopraška  je velmi léčivá jako ovoce bych ji moc nedoporučoval neboť při předávkování by mohla způsobit nespavost a u dětí hyperaktivitu,také zvyšuje krevní tlak. Rakytník je výborný ,ale potřebuje dost prostoru na šířku musí být samčí a samičí rostliny. Hloh velkoplodý je výborný nápad. Mišpule německá je velmi dekorativní,problém je ze zpracováním plodů. Hlošina okoličnatá do jakých rozměrů naroste? Znám pouze tu úzkolistou a to není žádný drobeček. Jedná se o malou zahradu kde majitel by rád ovocné keře max. do 3m výšky a ne moc široké. Napadla mě ještě meruzalka velkoplodá,kterou vyšlechtil pan Karel Jašík z Valtic má údajně chutné plody ,ale dle některých zahrádkářů je velmi náročná na výživu a velmi často se musí seřezávat,aby nezplaněla. Sám jsem tuto meruzalku nikde neviděl,tak nemohu doporučit to co neznám.     Vláďa

Vláďa Vytásek  - Léčivé rostliny jsou zelenou lékárnou pro každého.