facebook: Eugenie Steinzová já znám ochranu vodou: a tohle jsem našla na jednom fóru: Pokud chcete bojovat s mrazem u kvetoucích stromů, tak použijte jednoduchý, ale osvědčený recept starých zahradníků. Tam kde chcete ochránit kvetoucí strom,  tak před soumrakem pod nim zalejte, ovšem musíte zalít pod celým průměrem stromu, t.j. včetně tam, kam sahají větve a vždy asi tak 50-60 cm přes celý průměr. Nestačí jedna konev, ale pořádně zalít, protože přes noc dochází k odpařování vody a mraz nemá šanci se dostat na květ. Pokud mrzne, tak se musí pod stromem zalévat. Stačí jednou zapomenout a mráz to spálí.

... nebo jemný postřik vodou po celou noc...

... u meruněk je možné chránit květy proti mrazu postřikem přípravkem Champion 50WP

Dotaz nebo odpověď uživatele z Facebook.com
jacktenrek: Podkuřování - to se užívalo a možná ještě užívá, třeba u meruněk a broskví za předpokladu, že bude mrznout dá se do starého hrnce či kýblu či jine plechové nádoby staré hadry, sláma či jiny material co bude dlouho nedokonale hořet, tedy dýmit a tím udělá kolem stromu vyšší teplotu a díky dýmu se ochrání květy před mrazem. Osvedčilo se mě to dávat až kolem půlnoci či později, protože mrazíky přichazeji vetšinou nad ránem .
Editoval jacktenrek (06.06. 2012 09:13:06)