Garten.cz (Zahrada-cs.com): Dobrý den, chci si pořídit bubnovou sekačku na vysokou trávu. Rozhoduji se mezi ADÉLOU a LÍZOU a potřebuji ji na sekání cca 1 ha sadu ve svahu. Parametrově mi přijdou podobné, jaký je mezi nimi hlavní rozdíl ve vztahu k mé potřebě? Děkuji.

Dotaz zákazníka VARI, a.s
vari: Dobrý den, hlavní rozdíl mezi Adelou a Lízou je v konstrukci pohonu, Adela má robustnější prostorový laserem řezaný rám a velmi bytelnou převodovku spojenou přímo s motorem. Adelu bereme jako profesnější stroj s vysokou životností. Líza je lehčí řada na trubkovém rámu s menší šnekovou převodovkou a dělenou nápravou pro snadnější zatáčení. Dalo by se říci, že pro Vaše potřeby vzhledem k ploše by pro vás byla vhodnější Adela.  Než však uděláte konečné rozhodnutí, doporučil bych počkat do dubna, myslím že budeme mít pro vás ještě vhodnější stroj. Zatím ovšem nemohu prozradit více. S pozdravem Tomáš Belinger
3619-bubnove-sekacky-4.jpg
Bubnová sekačka - BDR-595 Adela

Zahradní technika - VARI, a.s.
igor.konecny: Podobnou sekačku jsem měl taky a nebyl jsem s ní příliš spokojen. Nechal jsem si poradit odborníky na trávní porost a ti mi doporučili vřetenovou sekačku. Seká hezky, netupí se nože a moje tráva přes léto nežloutne a zachovává si svou hustotu. Zkuste se ješte mrknout třeba zde: www.vretenovesekacky.cz. Třeba Vám to pomůže v rozhodování.
Garten.cz (Zahrada-cs.com):

igor.konecny napsal(a):

Podobnou sekačku jsem měl taky a nebyl jsem s ní příliš spokojen. Nechal jsem si poradit odborníky na trávní porost a ti mi doporučili vřetenovou sekačku. Seká hezky, netupí se nože a moje tráva přes léto nežloutne a zachovává si svou hustotu. ...

Myslím, že porovnáváte nesrovnatelné. Vřetenové sekačky jsou především na nízkou trávu, bubnová je naopak na vysokou, ideální je např. na sečení louky.  Pokud jste ji použil na "anglický trávník" byla to chyba.

3619-bubnove-sekacky-2.jpg
http://www.zahrada-cs.com/a/cz/3619-bub … oke-travy/
Další informace v článcích o rostlinách
Bubnové sekačky: bubnová sekačka Perla (MOUNTFIELD) Bubnové sekačky
K sečení přerostlých a nepravidelně udržovaných travních porostů nebo luk, jejichž tráva slouží ke krmení (přímo nebo po sušení), slouží motorové sekačky, u kterých je rotující nožový list nahrazen krátkými flexibilními noži na obvodu disku nebo bubnu …
Vydavatelství ERA | 21.04. 2009
DS-521 Líza - bubnové sekačky (VARI) Bubnové sekačky - moderní sečení vysoké trávy
V současnosti nejoblíbenějším strojem na sečení vysoké trávy jsou bubnové sekačky. Co je bubnová sekačka? Bubnová sekačka seče travní porost ocelovými noži, umístěnými na obvodu rotačního žacího disku. Sečený porost je odhazován žacím diskem na stranu …
VARI, a.s. | 21.04. 2008