facebook: Dana Frydrychová Ficnerová Nemáte zkušenost s tím, že vám nekvete zlatice, ačkoli ji nestříhám??? prostě 3 roky už nevykvetla... měla jsem ji za rostlinu velmi nenáročnou a nevím tedy, zda by ji mohla vadit nic moc zemina???? děkuji za názor....

Dotaz nebo odpověď uživatele z Facebook.com
facebook: Eugenie Steinzová To jsme na tom stejně:-) klacky 4m a na koncích pár kvítků :-) Máme ze zlatice v práci živý plot na stejné straně jako já doma, je to o ulici dál, řežeme jí v práci tak jednou za 4 roky hodně a kvete tam tak, že i kmínky jsou obrostlé přímo květy...a já doma takovou chudinku. Pravda mám ji 3-4 roky, ta v práci je tam 20 let...

Dotaz nebo odpověď uživatele z Facebook.com
bresticova: Zlatica uprednostňuje výživnú pôdu a slniečko. Dokáže rásť aj v horšej, len to asi vidno na tých kvetoch. Ak nekvitne, skúste ju tento rok zrezať. Reže sa po odkvitnutí. Vo vašom prípade (keďže kvety nemá) by som to urobila koncom apríla. Rozkošatí sa, vytvorí nové výhony a podľa mňa budúci rok zakvitne. Ale existuje ešte aj iná príčina. Mojim rodičom jednu zimu zlaticu bohato navštevovali nejaké vtáčiky. Potom nekvitla. Ale mohla to byť aj náhoda.
misoska: Dobrý den, já mám zkušenost, čím víc zlatici stříhám, tím více kvete.
Poprvé ji ostříhám v době, kdy má asi 10-15 cm přírůstky větviček, tak ji zkrátím o polovinu ty přírustky, totéž opakuji nejpozději ještě v srpnu, ale do té doby kdykoliv se mi nějaká větev vymkne z udržovaného kulovitého tvaru. Bez milosti cvaknu nůžkami. A zlatice košatí a košatí a kvete na těch nových výhoncích, takže jsou to na jaře pak žluté koule smile)) Zmladila jsem i starý keř - pilkou, nemilosrdně  jsem ho zkrátila na výšku 70 cm, první rok po řezu nekvetl, další trošku a teť už je zase překrásný... smile
Další informace v článcích o rostlinách
Forsythia x intermedia Forsythia x intermedia ZAB. - zlatice prostřední
Patří asi mezi nejoblíbenější na jaře kvetoucí dřeviny. Keř roste vzpřímeně až do výšky 3 m. Kvete velmi bohatě v dubnu, někdy i dříve …
Architektura zahrady | 20.11. 2001
Forsythia x intermedia 'Goldrausch' - zlatice prostřední Forsythia x intermedia 'Goldrausch' - zlatice prostřední
Zlatice je jeden z nejčasnějších kvetoucích keřů českého jara. Svými sytě žlutými květy je jako posel jara a i když se považuje za nudnou, všudypřítomnou rostlinu, jakmile se celý keř obalí do žluté záře, hned zlepší nejednomu kolemjdoucímu náladu. Často …
Forsythia x intermedia 'Lynwood' - zlatice prostřední Forsythia x intermedia 'Lynwood' - zlatice prostřední
Jedná se o hybrid mezi druhy Forsythia suspensa x Forsythia viridissima. Zlatice Lynwood, někdy také nazývána Lynwood Gold, je jednou z nejpopulárnějších odrůd, která již začátkem dubna nabízí bohaté kvetení sytě žlutých, doširoka otevřených květů a úhledný …
Forsythia x intermedia - zlatice prostřední Forsythia x intermedia - zlatice prostřední
Tento nádherný keř, bez kterého si neumíme jaro vůbec představit, vytrvale a nesprávně nazýváme zlatým deštěm. To mu ovšem nic neubírá na kráse. Zlatice (Forsythia) jsou opadavé keře, které rychle rostou a dosahují střední výšky i střední hustoty, jsou …
Forsythia x intermedia - zlatice prostřední Forsythia x intermedia - zlatice prostřední
Zlatice prostřední je keř dorůstající středních rozměrů a oproti dalším druhům stejného rodu nemá převislé větve. Vyznačuje se bohatou násadou jasně žlutých květů, s nimiž se setkáváme velmi časně z jara. Vyžaduje dostatek slunce a živné propustné …
HomeDeco SMP a.s. | 06.03. 2008
Forsythia giraldiana - zlatice Giraldova (READERS DIGEST VÝBĚR) Forsythia giraldiana - zlatice Giraldova
Tento opadavý keř je poněkud řidší než jiné, později kvetoucí zlatice. Zvláštní hodnotu mu však dodává jeho schopnost vykvést dříve než ostatní. Bledě žluté květy visí na holých obloukovitých větvích už ke konci zimy nebo na začátku jara. Šedavé …
Forsythia x intermedia - zlatice prostřední Forsythia - zlatice
Zlatice - forsythie, nazývaná mylně zlatý déšť je skutečným skvostem mezi keři v dubnu, kdy vykvete. Její větve jsou doslova obsypány záplavou žlutých květů. Po odkvětu se přemění v nevýrazný keř, jehož drobné světle zelené listy netvoří výraznou kulisu …