Garten.cz (Zahrada-cs.com): V příloze je foto Konopné palmy (semenáček), na které začínají světlat konečky listů. Nedělám něco špatně? Mám ji asi měsíc - po několika dnech jsem ji přesadil a moc ji nezalévám. Dokonce se mi zdá, že hlína v květináči je dost suchá. Může být umístěna na zemi, jak je na foto?

Na druhé fotce v příloze je trpasličí palma, kterou jsem taky po pár dnech přesadil a ptám se, jestli je pro ni vhodné místo na střešním okně, nebo ji mám dát jinam?

Předem děkuji za odpověď. S úctou MŽ

Dotaz zákazníka firmy Libor Lešner
Palmy a cycasy: Dobrý den, pokud máte rostliny v pokojové teplotě, je nutné je zalévat více než pokud stojí v chladu. Obecně nelze říci jak často, záleží na mnoha faktorech jako je světlo, teplo, jak daleko je např. od topení. Řiďte se substrátem, pokud je proschlý, nebo vysychá je vhodná doba ho zalít. Samozřejmě pokud stojí voda v misce, nezalívat, je dobré vodu z podmisek vylévat, zahnívají potom kořeny v pokojové teplotě je to cca 1-2x týdně (samozřejmě pokud stojí blíže topení, může to být i častějiú). Chamaerops humilis pod oknem se tváří dobře, myslím že to je vhodné stanoviště, těmto palmám se daří téměř všude, kromě úplné tmy, takže myslím že Vám zde půjde pěkně. Kdyby jste měl nějaký problém neváhejte napsat.

S pozdravem V.Mandová

Libor Lešner - palmy a cycasy