genicka: Liliovka hadí - Tricyrtis hirta
Liliovka je asi 60cm vysoká trvalka, každým rokem keřík mírně zesílí, dá se lehce množit rozdělením trsů. Kvete od července až srpna asi do října, její květy jsou velice zajímavé, asi 3-4cm velké. Také se dá množit semeny, ale to jsem nezkoušela. Všude se píše, že je sice mrazuvzdorná, ale měla by se přikrýt. Ještě nikdy jsem ji nepřikrývala a přečkala mi už asi 6 zim. Ale je pravda,, že bydlím v polabí, kde není taková zima. Na podzim celá rostlina zaschne, na jaře znovu vyrazí. Hodně na ní jdou slimáci, je dobré ji chránit proti okusu třeba granulkami, které slimákům chutnají víc a nebo ji podsypat pilinami. Já záhony mulčuji jemnou kůrou a ta slimáky celkem odradí.
Editoval genicka (14.04. 2012 19:56:37)
cz
Liliovka hadí (Tricyrtis hirta)
cz
Vladimír Vytásek: Liliovka hadí - Tricyrtis hirta
Pro Eva NE. Je to celkem běžná rostlina každý rok se prodává na prodejní výstavě Flora Olomouc. Trochu bývá problém s jejím přezimováním. Jsem zvědav zda mi neuhynula. Zajímalo by mě spíš zda se u nás pěstují i jiné druhy Tricyrtisů?

Vláďa Vytásek  - Léčivé rostliny jsou zelenou lékárnou pro každého.
YOS: Já znám jen tento druh. Vím, že existuje ještě  Tricyrtus formosana s růžovofialkovými květy, Tricyrtus latifolia s bílými květy a purpurovým žilkování,  Tricyrtus pilosa - s jemně žlutými květy.  Evi, hned bych Vám kus kořene vykopla, kdyby to tak šlo. Je to moc hezká trvalka a opravdu každým rokem jí přibývá.

Všechno jde tak, jak má jít.
cz
Liliovka srstnatá (Tricyrtus hirta)
cz
Marie Fárová: Liliovka x Miyazaki - Tricyrtis hirta
Místo: Botanická zahrada Praha Troja
Editoval Marie Fárová (07.11. 2014 22:08:24)
cz
Liliovka 'Miyazaki' (Tricyrtis hirta)
cz
cz
cz
Liliovka 'Miyazaki' - květ (Tricyrtis hirta)
Liliovka 'Miyazaki' - květ (Tricyrtis hirta)
cz
Liliovka hadí 'Blue Wonder' (Tricyrtis hirta)
Liliovka hadí 'Blue Wonder' (Tricyrtis hirta)
cz
Liliovka hadí 'Blue Wonder' - květ (Tricyrtis hirta)
cz
cz
Další informace v článcích o rostlinách
Tricyrtis formosana 'Paradise Blue' - liliovka, hadí lilie Tricyrtis formosana 'Paradise Blue' - liliovka, hadí lilie
Trochu exotického povzbuzení nabízí ve druhé polovině léta tato hadí lilie. Její přirozený výskyt sahá od východních Himalájí až k Filipínám a konkrétně druh formosana k nám přichází z Taiwanu …
Tricyrtis formosana 'Paradise Yellow' - liliovka, hadí lilie Tricyrtis formosana 'Paradise Yellow' - liliovka, hadí lilie
Přirozený výskyt hadí lilie sahá od východních Himalájí až k Filipínám a konkrétně druh formosana k nám přichází z Taiwanu …