Vladimír Vytásek: Náduť madagaskarská (Bryophyllum daigremontianum)
Vytrvalá bylina z čeledi tlusticovitých.  Užívá se šťáva z listu,která má vynikající hojivé a protibaktericidní účinky.
Zvýšeného účinku dosáhneme metodou biogenní stimulace dle Filatova (tma a chlad na 10 dní)

Synonymum: Kalanchoe daigremontiana
Jiné názvy: kolopejka

Vláďa Vytásek  - Léčivé rostliny jsou zelenou lékárnou pro každého.
YOS: Xenotoca, tak to se mi líbí. Nevěděla jsem, že kalanchoe, o kterém píšete, je léčivé. Mám tuto rostlinku na verandě a dělá pěkný nepořádek, když opadávají z listů malé rostlinky. Ta šťáva se užívá vnitřně? Tou biogenní stimulací myslíte studenou fermentaci? (studená fermentace podle Filatova - umytou rostlinku zabalit do tmavého papíru nebo tmavé látky a dát na 10 dnů do ledničky)
Editoval YOS (18.11. 2012 15:33:07)

Všechno jde tak, jak má jít.
cz
Nadut madagaskarská (Kalanchoe daigremontiana)
Nadut madagaskarská (Kalanchoe daigremontiana)
cz
Nadut madagaskarská - mladá rostlinka (Kalanchoe daigremontiana)
Nadut madagaskarská - mladá rostlinka (Kalanchoe daigremontiana)
Vladimír Vytásek: YOS přesně tak, metoda Filatova spočívá v tom že když jsou rostliny vystaveny stresu chlad a tma tak vylučují více léčivých látek.  Nadbytečné rostlinky,které opadávají z listů koření velmi mělce tak jdou snadno odstranit. Horší plevel je šťavel.

Vláďa Vytásek  - Léčivé rostliny jsou zelenou lékárnou pro každého.
YOS: Náduť madagaskarská - Bryophyllum daigremontianum
Této pokojové rostlině se také říká ' 'Pokojový Žen-šen''. Dočetla jsem se, že čerstvou šťávu lze použít i na zastavení krvácení, na špatně se hojící rány, dokonce při léčení bércových vředů, k potírání bradavic, kožních vyrážek, na spáleniny, při žaludečních vředech, ústních zánětech a paradentóze. Uleví při angině, virózách a kašli.  Její močopudné účinky pomáhají při revma. Při dávkování vnitřně buďte opatrní, nepřehánějte, není ještě zcela probádaná.

Všechno jde tak, jak má jít.