Miloslava Kadlecová: Plamének - Clematis
cz
Klematis - Plamének (Clematis)
cz
cz
cz
cz
Klematis - Plamének (Clematis Nelly Moser)
Klematis - Plamének (Clematis Nelly Moser)
Garten.cz (Zahrada-cs.com): Plamének - Clematis 'Nelly Moser'
Čeleď: Ranunculaceae - pryskyřníkovité
cz
Plamének Nelly Moser (Clematis)
cz
cz
cz
Garten.cz (Zahrada-cs.com): Plamének - Clematis 'Ville De Lyon'
Čeleď: Ranunculaceae - pryskyřníkovité
cz
Plamének Ville De Lyon (Clematis)
cz
cz
cz
cz
cz
Kika: Plamének - Clematis
S panem Dufkem mam dobré zkušenosti, také jsem od něj brala, přišly pěkné rostliny.

Ja jich mam zatim jen nekolik, tak aspon par letnich obrazku.
cz
Klematis (Clematis)
Klematis (Clematis)
cz
Klematis (Clematis)
Klematis (Clematis)
cz
Klematis Piilu (Clematis)
cz
cz
cz
cz
Klematis Pink Fantasy (Clematis)
cz
cz
Klematis Ville de Lyon (Clematis)
Klematis Ville de Lyon (Clematis)
jituška: Kika,tak to jsem ráda,deska jsem si jich objednala 6 druhů,tak jsem strašně zvědavá....                  Potřebovala bych radu,chtěla bych si je dát do květináčů,ale nechci investovat do mrazuvzdorných květináčů,postačí,když dovnitř dám polyst. tabule o síle 3mm:/
Tao-shop-cs.com - TČM internetový obchod
Kika: Ja sice jeden mám v květináči, ale zimuju ho tak, že ho mám ve stodole, kde nemrzne. S polysterenem nemám zkušenost. Asi by se květináče musely hodně obalit třeba slámou a jutou nebo podobným materiálem a postavit na ty desky. Navíc ne všechny klematisy jsou vhodné pro pěstování v nádobách. Spíš ty méně vzrůstné a ty, které se každé jaro střihají.
Jan Kolman: Pro zuzkav: Nepíšete, jakého plaménku máte semena. Množení plaménku semeny má význam jen u t.zv. čistých druhů, jako jsou plamének alpský - Clematis alpina, plamének plotní - Clematis vitalba, plamének révovitý - Clematis viticella, plamének horský - Clematis montana a plamének tangutský - Clematis tangutica. Velkokvěté plaménky jsou složití, mnohonásobní kříženci, které je nutno množit vegetativně - řízkováním nebo roubováním. Semena mají klíčivost dva roky.
Podle mých zkušeností stačí semeno po uschnutí uchovat např. v lékovkách nebo krabičkách od filmů a j., v chladničce do jara, nebo je hned po sklizni stratifikovat. Vysévají se pokud možno v polovině března na záhony nebo do truhlíků ve skleníku.P ro snadnější manipulaci se semeny při výsevu je vhodné předem ostříhat chmýr ( "ocásek").  Po vytvoření prvních pravých lístků se musí přepichovat.
Semenáčky se v příštím předjaří seříznou, nasázejí do vysokých kětináčků  n. kelímků a podle potřeby se vyvazují ke kolíkům.
Editoval wochozsky (06.08. 2014 15:41:51)
Další informace v článcích o rostlinách
Řez rostlin - velkokvětý plamének Řez rostlin - velkokvětý plamének
Nejen u plaménků vysazených v zahradě, ale také v nádobách nebo truhlících je nezbytný pravidelný zpětný řez. Jen tak zajistíte, aby rostliny byly obsypány květy …
Plamének - Clematis Plamének - jak sázet velkokvěté plaménky
Hlava na slunci, nohy ve stínu: to je pravidlo pro pěstování velkokvětých plaménků …
Clematis hybrida 'Blue Light' - plamének Clematis hybrida 'Blue Light' - plamének
Novější odrůda plaménku s nápadným světle modrým hustě plným květem. Růst je méně bujný, kompaktní, vhodný na slunné stanoviště do menších zahrad, předzahrádek atd. Modré květy vynikají zvláště v kombinaci se žlutými květy či olistěním …