Ascam: Koukám, že nikdo ještě květen nezaložil, tak jsem to udělala sama big_smile. Mám tu zas pár kytiček.
cz
Kosatec (Iris)
Kosatec (Iris)
cz
Narcis
Narcis
cz
Plamenka šidlovitá (Phlox subulata)
Plamenka šidlovitá (Phlox subulata)
cz
Řepčík
Řepčík
cz
Tařička
Tařička
cz
Tulipán (Tulipa)
Tulipán (Tulipa)
cz
Tulipán (Tulipa)
Tulipán (Tulipa)
cz
Tulipán (Tulipa)
Tulipán (Tulipa)
cz
Tulipán (Tulipa)
Tulipán (Tulipa)
cz
Tulipán (Tulipa)
Tulipán (Tulipa)
misoska: Ascam, překrásné kytičky.. tulipány skvostné, narcisek našich babiček voní až sem ke mně a to něžné růžové osteospermum jsem si včera zakoupila na tržišti. Prostě krása smile)) Dík
YOS: Ascam - krásné kytičky. Máte se z čeho radovat. Ta první růžová je Phlox subulata 'Purple Beauty', Plamenka šidlovitá. Ta modrá hned vedla je Aubrieta x hybrida, Tařička.

Všechno jde tak, jak má jít.
Poměnka: Tak já se taky přidám.
cz
Čimišník obecný (Caragana arborescens)
Čimišník obecný (Caragana arborescens)
cz
Jaro 2012
Jaro 2012
cz
Kdoulovec (Chaenomeles)
Kdoulovec (Chaenomeles)
cz
Kosatec skalkový (Iris)
Kosatec skalkový (Iris)
cz
Kuklík ohnivý (Geum coccineum)
Kuklík ohnivý (Geum coccineum)
cz
Levisie (Lewisia cotyledon)
Levisie (Lewisia cotyledon)
cz
Mahonie (Mahonia aquifolium)
Mahonie (Mahonia aquifolium)
cz
Plamenka šídlolistá (Phlox subulata)
Plamenka šídlolistá (Phlox subulata)
cz
Plazivá vrbička (Salix)
Plazivá vrbička (Salix)
cz
Pomněnky Myosotis
Pomněnky Myosotis
cz
Skalka 252012
Skalka 252012
cz
Zahrada 252012
Zahrada 252012
cz
Zběhovec plazivý (Ajuga reptans)
Zběhovec plazivý (Ajuga reptans)
cz
Zvěšinec zední (Cymbalaria muralis)
Zvěšinec zední (Cymbalaria muralis)
YOS: Poměnko - jako vždy, krásné fotografie. Ale ta s rozmarýnem ta je unikátní. Velice se mi líbí. Ta žlutá nevím je  Alyssum saxatile, Tařice skalní.  Ten plevel 'název nevím' je  Cymbalaria muralis   Zvěšinec zední.    Drobné modré kvítka 'nevím' Aubrieta, Tařička. Moc Vás prosím můžete udělat samotnou fotografii červeného okrasného máku, který je na fotografii 'zahrada' .  Je to Papaver orientale,  Mák východní .  Děkuji.
Editoval YOS (04.05. 2012 22:08:22)

Poměnka: Yos děkuji rozmarýn je 3letý a nestříhám ho jen když potřebuji do jídla.Ještě je tam na určení jeden stromek tak jak budete vědět napište.Děkuji.
YOS: Poměnko - může to být Čimišník obecný  - Caragana arborescens 'Pendula' ? Listy sudozpeřené, květy motýlokvěté a plody lusky? Ještě jsem zahlédla 'nevím' s modrými květy. Bude to  Ajuga reptans, Zběhovec plazivý
Editoval YOS (04.05. 2012 21:50:22)

Jan Kolman: Potvrzuji a souhlasím s YOS : modře kvetoucí "nevím" je zběhovec plazivý - Ajuga reptans, převislý stromek je čimišník obecný - Caragana arborescens "Pendula". Ještě k snímku č.5 - celý název je kuklík ohnivý - Geum coccineum.
Obrázek č. 8 - nebude to mandloň, ale trojpuk drsný plnokvětý - Deutzia scabra "Plena".
Jak ta Deutzia, tak vrbička Vám rostou a kvetou parádně !
Editoval wochozsky (05.05. 2012 12:56:50)
Tao-shop-cs.com - TČM internetový obchod
Poměnka: Děkuji všem za názvy p.wochozsky už jsem opravila,a k tomu Trojpuku kupovala jsem na výstavě Mandloň a že mě prodali Trojpuk to jsem nevěděla,i když se mě ty květy zdály na tu Mandloň nějaké velké.
YOS: Wochozsky - podívejte se ještě jednou na 'Mandloň'. Já si myslím, že to je Prunus triloba, protože květy sedí přímo na větvích. U Trojpuku je květenství koncové. Taky listy na fotografii jsou moc úzké na trojpuk.                          Poměnko, ještě Vás poprosím o opravu levisie. Latinský název je Lewisia cotyledon. Děkuji
Editoval YOS (05.05. 2012 22:41:46)

YOS: Ascam, znovu jsem prohlížela ty Vaše tulipány. Ten růžový je tak nádherný, že bych chtěla mít takový obraz v pokoji. Na tomto snímku je krásně vidět dokonalou přírodu s otevřenou náručí. Dám si ho alespoň na obrazovku mého počítače. Budu se z něj těšit každý den. Děkuji.