Poměnka: Tak já nevím zda mám ten rozrazil opravit p. wochozsky já jsem ho šla měřit a měří 55cm on mi totiž lehl proto vypadá menší. Zkusím hledat na internetu.
Jan Kolman:

Poměnka napsal(a):

Tak já nevím zda mám ten rozrazil opravit p. wochozsky já jsem ho šla měřit a měří 55cm on mi totiž lehl proto vypadá menší. Zkusím hledat na internetu.

Pro paní Poměnku : Výška rostliny není hlavním ani důležitým znakem pro zařazení a určení rostliny. Na Vašem snímku je opravdu rozrazil ožankovitý, nic opravovat nemusíte.
Protože sám jej nepěstuji, údaj o výšce jsem čerpal z knihy o skalničkách, kde je patrně uvedena  výška skalkového kultivaru. Po nahlédnutí do hodnověrnější literatury jsem zjistil, že tento rozrazil může, v závislosti na stanovišti a dalších podmínkách dosáhnout výšky až 100 cm.
  Omlouvám se, pokud jsem Vás uvedl v omyl nebo zneklidnil.

Editoval wochozsky (01.06. 2012 18:57:30)
YOS:

YOS napsal(a):

Wochozsky - podívejte se ještě jednou na 'Mandloň'. Já si myslím, že to je Prunus triloba, protože květy sedí přímo na větvích. U Trojpuku je květenství koncové. Taky listy na fotografii jsou moc úzké na trojpuk.                          Poměnko, ještě Vás poprosím o opravu levisie. Latinský název je Lewisia cotyledon. Děkuji

Wochozsky - měl jste pravdu je to  Deutzia scabra 'Plena', Tojpuk drsný.  Teď už to vím téměř 100%. Myslela jsem, že to byl Prunus triloba, Mandloň. Obrázek keře je přesunutý do keře opadavé - Deutzia.

Všechno jde tak, jak má jít.