BOCMANA: Máme 4 roky mučenku(latinský název neznám),a stále nekvete.Přes léto je na zahradě v polostínu.Má bujný vzrůst,nepřihnonuji.Poradí někdo? Děkuji.
galapax: Dobry den, pokusim se alespon malicko prispet radou, i kdyz nevim jak moc je Vas dotaz aktualni. Mucenka, pokud ma sopustu listu a nekvete je pravdepodobne prehnojena. Museji se take serezavat...na jare ci na podzim, podle druhu...rika se, ze idealne je seriznout ji tak na 1/3 delky. Ja mela podobny problem s Passiflorou "Victorie". Ztratila jsem s ni trpelivost a zacala jki intenzivne hnojit hnojevem "Kvet a plod" a dnes mi krasne kvete zaplavou kvetu. Jen se neleknete, mucenky kvetou pouze jeden den, kdyz je moc velke vedro jen par hodin. Hodne stesti.
Dadadej: Mučenka chce hnojivo 1krát do týdne (a sluníčko), ale moc hnojiva způsoboje bujný vzrůst (a sluníčko). Květenství se dá dobře regulovat podle zálivky a pootočením rostliny s poupatama. Já bych jí dala na sluníčko a přidala hnojivo. Kvete jen z nových šlahounů.
Další informace v článcích o rostlinách
Passiflora Alata - mučenka obří Passiflora - mučenka
Mučenky jsou tropické liány, které u nás můžeme pěstovat v bytech, nebo v zimních zahradách. Mučenkám nejlépe vyhovuje těžká, jílovatá zemina ze zahrádky. V kupovaných substrátech mučenky dobře rostou, ale málo nakvétají. Přesazujte je každoročně do květináče …
Passiflora - mučenka Passiflora - mučenka
Pokud hledáte opravdu nezvyklé květy, poohlédněte se mezi mučenkami (Passiflora). Obrovský sortiment odrůd je jeden z důvodů, proč tyto popínavé rostliny dobývají nádobové zahrádky. Na opěrách vytvoří kvetoucí zástěnu nebo zakryjí nevzhlednou zeď. Některé …
Passiflora - mučenka Passiflora - mučenka
Mučenky jsou charakteristické popínavým růstem a nádhernými květy různých barev. Tyto exotické krásky mohou kvést po celé léto také na venkovních prostranstvích …
Passiflora 'Lady Margaret' - mučenka  (TIP ZC CS) Passiflora - mučenka
Tuto popínavou rostlinu zná asi každý. Pochází z tropických oblastí, proto má ráda velmi světlé, vzdušné stanoviště, v létě i venkovní, kde ale teplota přes zimu nesmí klesnout pod 8 oC. Tvorbu květů podporuje občasný zpětný řez a samozřejmě dobré zásobování …
Zahradní centra CS | 29.09. 2010