Lída Skokanová: Šišák východní - Scutellaria orientalis
čeleď :lamiaceae - hluchavkovité
/synon.Scutellaria heterochroa,Scutellaria caucasica,Scutellaria grandiflora/
půdokryvná skalnička,rozrůstá se v koberce asi 10cm vysoké,výhony postupně dřevnatí,listy hluboce vroubkovaně zubaté,
květ :světle žlutý,někdy je navíc červeně tečkovaný
Editoval skokanka (15.08. 2012 08:41:31)
cz
Šišák východní (Scutellaria orientalis)
Šišák východní (Scutellaria orientalis)
YOS: Skokanko, šišák východní máte na Vaší skalce? Vypadá velice krásně, odhaduji maximálně 20cm vysoký.  Napište nám prosím zkušenosti s pěstováním, určitě to bude někoho zajímat.  Já znám jen šišáky s fialovými květy. Pěstovala jsem šišák velký, který má hezké květy a plody, ale je dosti vysoký a neuspořádaný.

Všechno jde tak, jak má jít.
Lída Skokanová: Ano,tento šišák je z mé skalky...všechny fotky,co dávám na net, jsou moje kytky...schválně jsem ho šla změřit a měří do výšky 10cm, mám malou skalku, tak vybírám pouze nízké skalničky...bydlím 700 m.n.m. /to je jako Špindl /  je tu drsné podnebí a ten šišák ani na zimu nepřikrývám, takže je velmi odolný.. líbí se mi jak pěkně kopýruje terén, klidně "přeleze" kámen a pokračuje dál..mám ho asi 3 roky a ty hlavní stonky mu výrazně zesílely, vypadá trochu jako poléhavá dřevina... vřele doporučuju !
Další informace v článcích o rostlinách
Scutellaria orientalis - šišák východní Scutellaria orientalis - šišák východní
Čeleď: Lamiaceae Rozšíření: západní Asie, Turecko Poléhavá, vytrvalá, drobná dřevina, dorůstá výšky 5 – 15 cm. Květy má žluté až citrónově žluté. Kvete v období jara a léta. Má ráda vápenité půdy, proto při pěstování Ca přidáváme …
PaleteGarden | 10.07. 2008