cz
Agáve (Agave americana)
Agáve (Agave americana)
cz
Agáve (Agave americana)
Agáve (Agave americana)
cz
Agave americké (Agave americana)
cz
Lída Skokanová: Agáve - Agave americana
Čeleď: Agavaceae - agávovité
Český název: agáve americké
Další český název: agáve stoletá, agáve obecná
u nás se pěstuje jako pokoj.sukulent, má přízemní mohutnou růžici, listy jsou modrozelené, na okrajích zubaté a na špičce listu je ostrý hrot, roste pomalu a kvete jen 1x, pak zahyne ale předtím vytvoří malé růžice, agáve se používá v amer.léčitelství, pěstuje se několik kultivarů /i panašované/
Květy: žluté, na dlouhém stonku /až 7m/
Editoval skokanka (18.09. 2012 13:41:35)
Eva N E: Skokanka , Agave americana má žluté květy. Agave, z které se pálí tequila , se jmenuje Agave tequilana a má jiný tvar než Agave americana. Je více podobná Agave sisalana , z které se získává sisal.
cz
Agave americká (Agave americana)
Agave americká (Agave americana)
cz
Agave americká - květ (Agave americana)
Agave americká - květ (Agave americana)
cz
Agave americká - var Marginata (Agave americana - Marginata)
Agave americká - var Marginata (Agave americana - Marginata)
Lída Skokanová: Já vám to věřím..hledám to v knížkách a na netu...bohužel s tou barvou je to častý problém,každý to vidí jinak..našla jsem odkazy na bílou,bíložlutou a žlutozelenou, tady je zrovna odkaz na bílou http://exoticke-rostliny.atlasrostlin.cz/agave-americka.. já jsem ji naživo kvést snad neviděla ,vím že u skalniček je to taky, někdo napíše růžová, jiný růžovofialová a další fialová.. možná je to tím,kdy ten květ vidí,jestli na začátku nebo až skoro odkvetlý.
Eva N E: Kvůli mně to nemažte smile Já ty 2 také neznám , Jen mi přišlo, podle toho, jak jste to napsala, že myslíte,že tequila i sisal pochazejí z té jedné agave.Já mám jednu jinou, zatím jsem nenašla o jaký druh se jedná. Ale americké znám dobře. Při hledání  té mé jsem natrefila na tu co se z ní pálí tequila a na tu sisalovou. Jsou jí kapku podobné , tvarem , nemají ty listy tak silné jako americana , třeba byste mi poradila Vy, o jaký druh jde.
cz
Agave - neznámý druh (Agave)
Agave - neznámý druh (Agave)
Ing. Miloš Krump: Agáve - Agave americana
Agave americana je typický monokarpní sukulent s přízemní růžicí kopinatých, šedozelených, na okraji trnitých listů, které jsou zakončeny dlouhým trnem. Žlutozelené květy se objevují v létě a jsou uspořádané v širokých a asi 8 cm dlouhých latách. Tato agáve pochází z Mexika. Výška se pohybuje nejčastěji okolo 2 m.
Agave americana - Agáve

Agave americana - Agáve

Agave americana - Agáve

Agave americana - Agáve

Agave americana - Agave americká - květ

Agave americana - Agave americká - květ

Chceme-li pro přírodu něco udělat, musíme ji nejdříve dobře poznat.
Použitá literatura je k dispozici u autora příspěvků.
Ing. Miloš Krump: Agáve - Agave americana
Agave americana cv. marginatažlutobíle lemované listy.
Čeleď: Asparagaceae

cz
Agáve (Agave americana cv marginata)
Agáve (Agave americana cv marginata)

cz
Agáve (Agave americana)
Agáve (Agave americana)
Další informace v článcích o rostlinách
Agave victoriae-reginae - agáve Viktoriina (READERS DIGEST VÝBĚR) Agave victoriae-reginae - agáve Viktoriina
Stálezelený vytrvalý sukulent s početnými mnohoplošnými (fasetovými) tmavě zelenými listy zakončenými ostnem a s výraznou bílou kresbou. Dospělé rostliny ve stáří asi 20–30 let vytvoří v létě až 4 m vysokou lodyhu posetou krémovými květy. Choulostivá …
Agave victoriae-reginae - agáve Viktoriina Agave victoriae-reginae - agáve Viktoriina
Sukulence: listová; pěstitelská náročnost: druh vhodný pro začátečníky; přezimování: studené 10-15 °C Překrásný a přitom velmi nenáročný druh, vhodný i do menších sbírek. Kompaktní listová růžice dorůstá maximální šířky 50 cm, silně dužnaté …
Rebo Productions CZ | 14.12. 2009
Agave victoriae-reginae - agáve Agave - agáve
Agáve (čeleď agávovitých / Agavaceae) pochází ze severoamerického Jihu a z jihoamerického Severu. Tam, v horkých a suchých oblastech, vzrůstá do obrovských exemplářů. Pojmenován byl tento rod v 18. století švédským přírodovědcem Carlem von Linné …
Rebo Productions CZ | 25.10. 2008