peter 83: Dobry den.. chcem sa opytat ,mate niekto doma bazu ciernu ?? alebo nejaku inu slachtenu bazu ciernu kupenu z ovocneho sadu? ako ste spokojny a aku odrodu sa mi oplati pestovat aby mala chutove vlastnosti ako klasicka baza a velke huste kvety  .. potreboval by som ju na marmeladu aj na sirup tongue dakujem vam.. smile
YOS: Petr - existuje šlechtěná odrůda bezu černého 'Haschberg', která prý plodí  3x tolik jak nešlechtěný. Já se Vás chci zeptat proč chcete šlechtěný? Já osobně mám nejraději takový, který nám dala příroda - nezmanipulovaný. Podle mne z nich ubývají některé důležité účinné látky. Už hodně dávno jsem kdesi četla, že léčí až 90 % nemocí. Je močopudný a projímající a tím odchází škodlivé látky z těla, takže to může souhlasit. Srdečně Vás zdravím.

Všechno jde tak, jak má jít.
peter 83: dakujem pekne ..rad by som ju pestoval doma par krikov ..chcel som to najma koli marmelade na ktoru treba vela bobul z bazy .. rad by som pestoval aj klasicku bazu ciernu myslim pri zavlazovani a hnojeni moze davat tiez vysoku urodu len neviem ci baza cierna ktora sa predava v skolke ,je ta obycajna klasicka baza ? .. alebo by som v krajnom pripade zobral aj slachtenu ak by nebola v skolke obycajna baza cierna .. u nas v okoli je jej nedeostatok ..neviete mo prosim  povedat ci je medzi slachtenou a neslachtenou chutovy rozdiel ?  dakujem Vam za odpoved ..
Další informace v článcích o rostlinách
Řez dřevin: Sambucus nigra - bez černý Řez dřevin - bez černý
Bez černý (Sambucus nigra) je nenáročný, velmi rychle rostoucí, bohatě rozvětvený keř, který je schopen se přizpůsobit různému prostředí. Pro svou nenáročnost je také používán při rekultivacích a jako průkopnická dřevina. Ve výsadbách i v zahradách mu …
Sambucus nigra - bez černý Sambucus nigra - bez černý
Vzpřímeně rostoucí opadavý keř dorůstající výšky až 6 metrů, kvete v červnu plochými krémově bělavými květenstvími.. Nejvhodnější pro něj je slunné až polostinné stanoviště s hlubokou, úrodnou, vlhkou a dobře propustnou půdou. Plodí drobné jedlé …
HomeDeco SMP a.s. | 04.09. 2007
Čeleď: Caprifoliaceae Domovina/původ: Evropa, Malá Asie, Kavkaz až Sibiř. Vzrůst: Statný keř až menší strom s široce rozložitými větvemi. Výška až 6 m. Listy opadavé, lichozpeřené, temně zelené a vstřícné. Rozemnuté nepříjemně aromatické …
Bezovité; Výška: 3–7 m; Období květu: červen–červenec; Růstová forma: keř Výskyt: Lesy, okraje lesů, sutiny, úhory; Evropa, Malá Asie …
Euromedia Group k.s. | 05.03. 2010
Čeleď: zimolezovité (Caprifoliaceae) Lidové názvy: bezinky, psí bez, smradlavý bez, smradinky, kozičky Slovenský název: baza čierna Anglické názvy: European Black Elder, Black Elder, Common Elder, Elderberry Německé názvy: Schwarzer Holunder …
Michal Sochor | 29.08. 2016