cz
Anona (Annona cherimolia)
Anona (Annona cherimolia)
cz
Anona - plod (Annona cherimolia)
Anona - plod (Annona cherimolia)
YOS: Anona - Annona cherimolia
Koupila jsem si tento tvrdý plod. Druhý den byl měkký. Opláchla a rozkrojila. Poprvé jsem ho ochutnala, ale myslím si, že už si ho víckrát nekoupím. Chutná jak hruška se spoustou medu. Pro mne příliš sladké. Lžičkou jsem vyjedla polovinu plodu a měla jsem toho víc jak dost. Zbytek je v ledničce. Je to opravdu cukrová bomba.

Všechno jde tak, jak má jít.
cz
Anona šeroplodá, jak se jí tropické ovoce (Annona cherimola)
Anona šeroplodá, jak se jí tropické ovoce (Annona cherimola)
cz
Anona šeroplodá, tropické ovoce (Annona cherimola)
Anona šeroplodá, tropické ovoce (Annona cherimola)
Ludmila Unzeitigová: Ale semínek má poměrně dost, já bych ho zkusila namnožit. Vypadá celkem zajímavě a plodit nemusí, když je tak plod přeslazený.
Možná ten plod do něčeho přidat, že by třeba osladil bílý jogurt nebo něco jiného. Možnostem se meze nekladou.
I když se tak na něj dívám, tak nejzajímavější je na něm ten plod. Jinak keřík nic moc na dekoraci.
Ale pro zajímavost bych to udělala, ale nikde jsem nic takového u nás neviděla.
Editoval felis (27.09. 2012 15:50:32)
YOS: Taky jsem o tom přemýšlela kam s ním, aby osladil. Do kávy? Ne. Jogurty nejím.  Možná do nějakých salátů. Já totiž na to sladké moc nejsem. Na sladké jsem byla kdysi a teď mám ráda slané, hořké a trpké.  Možná do müsli nebo do obilných kaší.  Jak píšete 'možnostem se meze nekladou'.

Všechno jde tak, jak má jít.
Další informace v článcích o rostlinách
Annona squamosa - anona šupinatá Annona squamosa - anona šupinatá
Anona šupinatá je tropický strom, který ve volné přírodě dorůstá až do výšky 6 m. Pěstuje se hlavně pro její sladké a velmi chutné plody. Její domovinou je jižní Amerika, především oblasti Bolívie, Ekvádoru, Kostariky a  pohoří Andy. V dnešní době …
Osiva-semena.cz | 25.10. 2011
Annona cherimola - anona čerimoja Annona cherimola - anona čerimoja
Lahodné plody čerimoji můžete sklízet i Vy Že slyšíte názve čerimoja poprvé? To nejste výjimkou, o čerimoje u nás dosud slyšel jen málokdo. Čerimoja je totiž jednou z exotických rostlin, jejichž plody se k nám teprve dostávají. Pokud Vás však následující …
Osiva-semena.cz | 25.10. 2012
Anona - láhevník Anona - láhevník
Vypěstujte si plodící láhevník (anona) Anona česky nazývaná také láhevník je druh tropické dřeviny pocházející z Jižní a Střední Ameriky. Kvůli vynikajícím plodům, které ačkoliv je jejich vůně podobná vůni banánům, svou chutí připomínají jahody …
Osiva-semena.cz | 03.05. 2012