Votýpka: Voda je pro zahrádkáře moc důležitá. Ale když je hladina volná a je teplé počasí za nedlouho se ve vodě objeví komáří larvy, kukly a pak se již rozlétnou tisíce dospělých komárů různých druhů. Chraň nás Bůh! Je to nepříjemné ale i nezpečné, neboť se stále objevují i u nás nové nemoci, které roznáší. Máme na zahradě u pumpy poměrně velký bazén, který zahradníkům dříve sloužil jako zdroj odstáté vody na zalévání. I dnes jej takto využíváme. Objevily se však i zde komáři.Zkoušel jsem je všeliak ničit. Nakonec zvítězilo řešení s požírači komárů - rybkami.Využil jsem odolnosti mých pavých oček a úspěšně jsem s nimi v létě zaplnil bazén a bylo po problémech.Na podzim jsem obdaroval krásnými jedinci kteří se namnožily v bazénu. Část jsem nechal v bazénu i dlouho do pozimu, kdy klesala teplota často k nule. Při kritické pelotě 2-3 C i mé odolné gupky zahynuly.Loni jsem vyzkoušel dvě závojnatky. Moc se osvědčily, žádný komár, rybky krásně vyrostly, daroval jsem je před zimou dceři. Zdálo se mi že jsou odolnější.