Vladimír Vytásek: Pyknantemum tupé - Pycnanthemum muticum
Vytrvalá bylina z čeledi hluchavkovitých.  Je příbuzná naší kriticky ohrožené poleji obecné. Planě roste v severní Americe a u nás se ojediněle pěstuje v botanických zahradách.  Šťáva z této rostliny je nejúčinnější repelent proti klíšťatům,která přenášejí borreliózu a jiné nebezpečné nemoci.
Editoval Xenotoca (22.05. 2012 15:59:14)

Vláďa Vytásek  - Léčivé rostliny jsou zelenou lékárnou pro každého.
Marie Fárová: O této rostlině jsem ještě neslyšela, ale potřebovala bych ji. smile Ještě jsem se nevzpamatovala z loňské nákazy boreliózou a přinesla jsem si nové zakouslé klíště - zřejmě z areálu nemocnice Homolka, kde jsem mezi vyšetřením a návštěvou doktora měla víc než 2 hodiny čas a tak jsem fotila luční kvítí. sad
Editoval Marie Fárová (19.05. 2012 20:43:50)
Vladimír Vytásek: Také bych j potřeboval sazenici této léčivky ,ale nevím přesně které botanické zahrady ji u nás pěstují, před 2 lety ji měla v indexu semen botanická zahrada přírodovědecké fakulty v Brně zda ji má ještě nevím neboť jsem nový index semen,které nabízejí ostatním botanickým zahradám neviděl. Proto velmi rád uvítám informaci od ostatních účastníků tohoto diskuzního fóra, kteří navštěvují botanické zahrady v naší republice,aby mi sdělili kde všude se pěstuje. Myslím že to bude zajímat i více lidí.

Vláďa Vytásek  - Léčivé rostliny jsou zelenou lékárnou pro každého.
Marie Fárová: Pyknantemum tupé - Pycnanthemum muticum
Pane Vytásku, toto pyknantemum jsem objevila i v Botanické zahradě v Praze Troji.
Editoval Marie Fárová (08.08. 2012 12:42:24)
cz
Pyknantemum tupé (Pycnanthemum muticum)
cz
cz