YOS: Divím se, že se nikdo nezmínil o škodách, které způsobil mráz (po zmrzlých) v noci ze 17. na 18. května 2012. Já zatím nevím, protože nejsem momentálně doma. Kolem Brna a u Znojma  mým známým zmrzla 1 hlava vína, 1 rostlinka rajčat, někomu i brambory a na Valašsku mladý i vzrostlý ořech vlašský. Jsem zvědavá, zda mráz napáchal škody i jinde a jak to vypadá na zahrádkách u vás?

Všechno jde tak, jak má jít.
cz
Ořešák vlašský, zmrzl v noci ze 17 na 18 května 2012 (Juglans regia)
Ořešák vlašský, zmrzl v noci ze 17 na 18 května 2012 (Juglans regia)
Marvella: Dobrý den YOS, tak u nás žádné škody snad nejsou. Bylo sice hodně chladno, ale teploměr byl přece jenom maličko nad nulou. Nezaznamenala jsem škody ani nikde v okolních zahradách u svých kamarádek, tak snad to bude dobré. Marcela
bresticova: U nás prízemné mrazy urobili škody poľnohospodárom na juhu Slovenska na melónoch a paprike. My sme na tom našom kúsku pozakrývali rajčiny, papriku aj uhorky. A dobre sme urobili. Zamrznutí svätí sa asi pozabudli a niekoľko dní po svojom termíne si spomenuli. Biely plamienok však utŕžil svoje - no aspoň keď bol krásny som si ho nafotila.
Jan Kolman: U nás na Třeboňsku zmrzla spousta rostlin. Vinná réva kompletně - výhony s květními poupaty, květy opadavých rhododendronů ( velkokvěté teprve kvetou ), dokonce i mladé výhony tisů a dubů. Réva sice raší znovu, ale jen několik oček. Na červeném rybízu, vždy několik bobulek na hroznu zbělalo a opadávají.