Poměnka: Tak máme tady červen tak co nám kvete?
cz
Begonie (Begonia)
Begonie (Begonia)
cz
Česnek (Allium)
Česnek (Allium)
cz
Hlaváček letní
Hlaváček letní
cz
Hvozdík květ (Dianthus)
Hvozdík květ (Dianthus)
cz
Hvozdík květ (Dianthus)
Hvozdík květ (Dianthus)
cz
Jetelíček (Oxalis)
Jetelíček (Oxalis)
cz
Kopretina (Leucanthemum)
Kopretina (Leucanthemum)
cz
Kosatec (Iris)
Kosatec (Iris)
cz
Lomikámen (Saxifraga)
Lomikámen (Saxifraga)
cz
Lupina (Lupinus)
Lupina (Lupinus)
cz
Mydlice
Mydlice
cz
Pivoňka (Paeonia)
Pivoňka (Paeonia)
cz
Pivoňka - květ (Paeonia)
Pivoňka - květ (Paeonia)
cz
Pryšec Třezalkovitý (Euphorbia diamond frost)
Pryšec Třezalkovitý (Euphorbia diamond frost)
cz
Řebříček (Achillea)
Řebříček (Achillea)
cz
Vaigelie (Waigela)
Vaigelie (Waigela)
cz
Zvonek luční
Zvonek luční
YOS: Bresticová, biela ľalia mi připomíná moje mládí. Moje maminka ji pěstovala, ale já dosud ne. Vím jen, že krásně voní. Řekla bych nejintenzivnější vůně, kterou znám. Po ní následují konvalinky. Spát s nimi  by asi nebylo moc zdravé. Pěstuji tu oranžovou, která se mi každoročně sama vrací. Odkvetlé květy Margaréty odstříhněte a ona vám  ještě trošku  jednou vykvete.

Všechno jde tak, jak má jít.
Marvella: U nás dnes sice celý den pršelo, ale přidávám pár obrázků z naší zahrady.
cz
Begonie hlíznatá (Begonia)
cz
cz
Bez černý - Black Lace (Sambucus nigra)
Bez černý - Black Lace (Sambucus nigra)
cz
Macešky velkokvěté (Viola)
Macešky velkokvěté (Viola)
cz
Petunie převislá - Tumbelina Victoria (Petunia)
Petunie převislá - Tumbelina Victoria (Petunia)
cz
Pivoňka (Pavonia)
Pivoňka (Pavonia)
cz
Růže (Rosa)
Růže (Rosa)
cz
Růže (Rosa)
Růže (Rosa)
cz
Růže (Rosa)
Růže (Rosa)
cz
Šalvěj luční (Salvia pratensis)
Šalvěj luční (Salvia pratensis)
cz
Violka (Viola)
Violka (Viola)
cz
Voskovky (Begonia)
Voskovky (Begonia)
cz
Zvonek (Campanula)
Zvonek (Campanula)
YOS: Marcelko, Vy se máte, můžete zobat kvítečka begonie hlíznaté, které chutnají jako citron. Taky máte krásný zimolez. Můj je úplně zničený mšicemi, protože bylo velice sucho. Uvidíme po deštích jak se vzpamatuje. Můžete mi prozradit, na které světové straně ho máte zasázený? Mám k Vám další prosbu. Můžete doplnit u černého bezu kultivar 'Black beauty'? Taky mne zajímá, zda ho používáte jako léčivku? K šalvěji luční. Tu znám velice dobře a ta Vaše bude jiná šalvěj. Hledala jsem a našla jsem tuto Salvia patens - šalvěj rozkladitá. Je moc krásná, ještě jsem ji neviděla.

Marvella: Dobrý den YOS, tak bez jako léčivku nepoužívám. Kdysi jsem z něho dělala sirup, obalovala a smažila květy. Jedná se o kultivar Black Lace, máme ho v zahradě zcela nový. Co se týče šalvěje, tak u té cedulka nebyla a bylo mi to prodáno jako šalvěj luční. A zimolez, tak ten mám vlastně na všech čtyřech světových stranách. Ale některé druhy mšice nenapadají a některé bez postřiku téměř nekvetou, protože již zárodky květů mšice zdevastují. Ten na obrázku je směrem na západ. Jinak lístky begonie jsem nechutnala, ale zkusím to. Marcela
YOS: Marcelko, moc děkuji za Vaše informace. Nevěděla jsem, že existují 2 tmavé kultivary bezu černého. Opět jsem o něco chytřejší. wink Už vím, jaký je mezi nimi rozdíl. Ten Váš kultivar 'Black Lace' má 'petrželové listy' a  'Black beauty' má tvar listů jak původní bez černý. Marcelko, jí se pouze květy begonie hlíznaté né listy. Zkuste ochutnat a napište co Vám připomínají. smile Ještě Vám musím napsat, že právě teď mi došlo, že Marvella je město bohatých v jižním Španělsku. Byla jsem tam letos na výletě a viděla v přístavu zaparkované přepychové lodě a auta miliardářů. Slyšela jsem, že v tomto přístavu zaplatí  za 1 den 1000 € a za 1 den pronajmutí vile víc jak 1000 € za den. Pro ně je to prý jak pro nás 1 káva v restauraci. big_smile
Editoval YOS (11.06. 2012 12:47:23)

Marvella: YOS děkuji moc! Bez má listy jako stříhanolisté javory, purpurově vínové, jakoby krajkové. Vůbec jsem ho neznala, ale maminka ho objevila v zahradnictví a už byl náš. Ano, pochopila jsem, že se baští jenom květy, jako třeba u denivek, také mají různé příchutě. Vidíte, nevěděla jsem, že moje přezdívka je název něčeho, prostě jsem potřebovala už před léty něco co se neopakuje jako přihlašovací jméno, tak jsem si vymyslela Marvellu. Marcela
Marvella: Díky paní Marie, bohužel velmi často jsou květiny označované v zahradnictví špatně a nikdo Vám tam neporadí. Jsem tedy ráda za každou dobrou radu a informaci, kterou tady od Vás získám. Marcela