Robert Bosch odbytová s.r.o.: U modelu Rotak 37 je za ideálních podmínek uváděn údaj o 300 metrech čtverečních při sekání suché a velmi řídké trávy,150 metrů při suché a řídké trávě a 100 metrů při suché běžné husté trávě.

Robert Bosch odbytová s.r.o., Pod Višňovkou 35/1661, 140 00 Praha 4 - Krč
cz
Bosch Rotak 37 LI
Bosch Rotak 37 LI
Robert Bosch odbytová s.r.o.: U nových lithium-iontových (tzv. Li-Ion) aku článků je životnost přibližně 1500 nabíjecích cyklů.
Li-Ion článek neztrácí samovolně kapacitu a proto ho není nutno před každým použitím po delší odstávce znovu nabíjet a tím přicházet o nabíjecí cykly.
Li-Ion článek nemá tzv. paměťový efekt, tak že je možné ho dobíjet průběžně, aniž by ztrácel schopnost nabít se na plnou kapacitu.
Je chráněn elektronikou proti přehřátí a přetížení, stejně tak proti úplnému vybytí. Tím se jeho životnost prodlužuje.

Robert Bosch odbytová s.r.o.: Je jednoduché spočítat jakou verzi koupit.

Uveďme příklad:
Váš pozemek má 400 metrů čtverečních běžné suché trávy. Sekačka poseká na jedno nabití aku článku cca 150 metrů čtverečních. Je tedy třeba aku článek nabít zhruba třikrát. V případě, že sekáte trávník jednou týdně a potřebujete aku článek nabít třikrát počítejme: při sekání trávy od dubna do listopadu tzn. 8 měsíců tj.32 týdnů X třikrát nabití tj 96 cyklů za jeden rok.
Za předpokladu, že aku článek dosáhne 1000 nabíjecích cyklů vydrží Vám zhruba 10 let.
V případě, že Vaše plocha trávníku přesahuje 200 metrů čtverečních, doporučuji koupit sekačku se dvěma články.
422-aku-baterie.jpg
Dobíjení akumulátoru
Editoval bosch (06.04. 2009 14:21:39)

Robert Bosch odbytová s.r.o.: Li-Ion aku článek je nabitý na plnou kapacitu za jednu hodinu.
Nabíjí ho inteligentní nabíječka, která vyhodnocuje teplotu aku článku a stav nabití. V případě potřeby ho umí i chladit.
Díky tomuto inteligentnímu nabíjení je za 30 minut nabit na celých 80% své maximální kapacity a můžete tedy dokončit rozdělanou práci. Druhou půl hodinu trvá dobití zbylých 20%.

jirkausti: Dobrý den,

chci se zeptat, zda akumulátorová strunovka bez problémů usekne cca 10cm vysokou trávu, nebo zda s tím má už problémy. Pokud si totiž spočítám výkon (z kapacity a napětí akumulátoru a s dobou výdrže), vychází mi, že aku strunovky nemají víc, jak 60W výkonu. V porovnání s běžnými 400-500W elektrických strunovek, nebo i 1000W , je to žalostně málo. :-(

Aku strunovku chci pořídit na dosekání nedodělků okolo chodníčků, stromků a pod., po "hlavním sečení". Výdrž cca 20 minut mi stačí. Mám však strach z toho malého výkonu... Prosím kdo vlastníte nějakou akumulátorovou strunovku, sdělte mi své zkušenosti.

Mám vyhlídnuté 3 typy:
- BOSCH ART 26 Li
- Wolf Garten GT 815 AC
- Gardena AccuCut 400 Li

dvě jsou s plastovými noži, jedna se strunou. Kterou byste mi doporučili? Nevím jak je to s mechanickou životností těch nožů...
Obávám se že při sekání okrajů u chodníčků a pod., velice rychle odejdou. sad

Díky, Jirka M.
pejsek: Dobrý den,
mám v úmyslu zakoupit Aku sekačku Bosch Rotak 34 LI nebo 37 LI  na posekání cca 200 m2 trávníku. Který model mám zvolit ? Liší se jen 3 cm šířkou stříhu nebo i něčím jiným ?  Nechápu (omlouvám se, jsem laik) , proč by měly být vyráběny dva tak podobné modely ?
Můžete mi, prosím, uvést celkové šířky všech tří modelů Aku sekaček (tedy i 43LI) kvůli průjezdu úzkými místy na zahradě ? (např. mezi záhony apod.) Nikde se mi je nepodařilo nalézt ...
Děkuji za odpovědi   Petr L.
jenštejn: Určeno všem potenciálním zájemcům o koupi Aku sekačky Bosch Rotak 37 LI !!!
NEKUPUJTE si TO !!!!
Sekačka není schopna posekat 145m2 ani na 2 ! nabití Aku článku.
Lidé od Bosch cz se tváří, že to je špatným sekáním, trávou, teplem nebo zimou , několikrát si problém přehazovali jako horký brambor, nakonec řekli, že přijedou se podívat - nikdy nikdo nepřijel !!!!
ksns: Jaká je poruchovost článků u sekačky Bosch Rotak 37? Životnost je tedy mizerná,rozhodně se neblíží vámi udávanými hotnotám. Sekačku mám od minulého roku a po pár nabití, řekněme do cca 10 cyklů, začne baterie pípat /zvuk.signál nabité baterie po 1hod/ již po čtvrt hodině a je přitom evidentně vybitá. Po dalším vložení do dobíječky netrvá cyklus k odpípnutí déle než 3 minuty. V podstatě novou baterii tak nelze dobít. Celá komedie pak pokračuje zabalením a odesláním k internet. prodejci na odzkoušení a po cca 1 měsíci blokace,kdy poměrně drahou investici za cca 11 tis. Kč nemůžete použít mi váš prodejce uznal reklamaci a poslal jinou baterii. Podzim utekl bez nehody, párkrát jsem posekal v dubnu a květnu a už je tady stejný problém, opět baterie odmítá dobíjení, opět zapípá po 5 minutách. Je to jen zlá náhoda a nebo vyrábíte šmejdy a jen provozujete velkoústou reklamu? Já zas budu ten váš šunt někam do Kotěhůlek posílat a čekat na baterii a vyřízení reklamace. K tomu jsem si ten přístroj nekupoval.Jste ochotni mi promtně poskytnout konečně bezporuchovou baterii na vaši základně na Praze 4 a nebo mám odstoupit od smlouvy a korespondovat s vašim prodejcem? Musím říci,že jsem kvalitou vaší sekačky velmi zklamán a už mi dochází trpělivost neustále řešit nějaké problémy. Vaše potenciální zákazníky bych chtěl alespoň varovat.Děkuji za odpověď. Zdeněk Najbert
janko39: Akumulátorovou, ani elektrickou sekačku (na 220 V), ani elektrickou strunovku bych si nikdy nekoupil. Akumulátorové nemají potřebný výkon, ani kapacitu akumulátoru ,u síťových strojů je zase problém s kabely a jejich výkony také nejsou nijak oslnivé. Rozhodně se vyplatí koupit si benzinovou rotační sekačku, eventuálně benzinový křovinořez. Já mám rotační sekačku od fy. MOUNTFIELD, RS 434,jednu z prvních, které tato firma nabízela. Je sice bez pojezdu, ale vůbec mi to nevadí. Její výkon je velmi uspokojivý, spotřeba benzinu minimální, jednou za rok jen měním olej. Za cca 15 roků, co ji máme, neměla ani jednu poruchu.
Robert Bosch odbytová s.r.o.:

jirkausti napsal(a):

Dobrý den,

chci se zeptat, zda akumulátorová strunovka bez problémů usekne cca 10cm vysokou trávu, nebo zda s tím má už problémy. Pokud si totiž spočítám výkon (z kapacity a napětí akumulátoru a s dobou výdrže), vychází mi, že aku strunovky nemají víc, jak 60W výkonu. V porovnání s běžnými 400-500W elektrických strunovek, nebo i 1000W , je to žalostně málo. :-(

Aku strunovku chci pořídit na dosekání nedodělků okolo chodníčků, stromků a pod., po "hlavním sečení". Výdrž cca 20 minut mi stačí. Mám však strach z toho malého výkonu... Prosím kdo vlastníte nějakou akumulátorovou strunovku, sdělte mi své zkušenosti.

Mám vyhlídnuté 3 typy:
- BOSCH ART 26 Li
- Wolf Garten GT 815 AC
- Gardena AccuCut 400 Li

dvě jsou s plastovými noži, jedna se strunou. Kterou byste mi doporučili? Nevím jak je to s mechanickou životností těch nožů...
Obávám se že při sekání okrajů u chodníčků a pod., velice rychle odejdou. sad

Díky, Jirka M.

Dobrý den .
Můžu vás ubezpečit, že výkon akumulátorové sekačky ART 26 LI je dostatečný a umožňuje posekat trávu o výšce 10cm.
Tato sekačka je opravdu určena pro dosekávání, tudíž neuvažuji o sečení větších ploch.

Jan Sladký
poradenství Bosch

Robert Bosch odbytová s.r.o.:

pejsek napsal(a):

Dobrý den,
mám v úmyslu zakoupit Aku sekačku Bosch Rotak 34 LI nebo 37 LI  na posekání cca 200 m2 trávníku. Který model mám zvolit ? Liší se jen 3 cm šířkou stříhu nebo i něčím jiným ?  Nechápu (omlouvám se, jsem laik) , proč by měly být vyráběny dva tak podobné modely ?
Můžete mi, prosím, uvést celkové šířky všech tří modelů Aku sekaček (tedy i 43LI) kvůli průjezdu úzkými místy na zahradě ? (např. mezi záhony apod.) Nikde se mi je nepodařilo nalézt ...
Děkuji za odpovědi   Petr L.

Dobrý den Petře.
K posekání 200 m2 by postačovala aku sekačka Rotak 37LI s jedním aku článkem.
Doporučuji ale koupit tuto sekačku se dvěmi články, protože je jen o cca.3000 dražší než sekakačka s jedním aku článkem , ale samotný aku článek má hodnotu cca 10000Kč s DPH.
Může se stát, že při hustší, nebo vyšší trávě budete muset článek dobít.
Rotak 34LI je široký 38 cm.Rotak37 je široký 39cm.a rotak 43 je široký 46cm.

Jan Sladký
poradenství Bosch

Další informace v článcích o rostlinách
Rotační sekačka Rotak 43 LI (BOSCH) Akumulátorová sekačka na trávu - Rotak 43 LI
Akumulátorová sekačka na trávu s výkonem elektrické. S akumulátorovou sekačkou na trávu Bosch Rotak máte poprvé k dispozici sekačku, která spojuje sílu elektrické sekačky s možnostmi lithium-iontové technologie. Velká síla pro maximálně výkonné sečení a mimořádně …