Garten.cz (Zahrada-cs.com): Albízie růžová - Albizia julibrissin
Synonyma: Albizia isembergiana
Čeleď: Fabaceae - bobovité
cz
Albízie růžová (Albizia julibrissin)
Albízie růžová (Albizia julibrissin)
cz
Albízie růžová - detail květu (Albizia julibrissin)
Albízie růžová - detail květu (Albizia julibrissin)
Eva N E: Albizia julibrissin je 5 - 12 m vysoký strom, opadavý,se širokou korunou. Listy až 25 cm dlouhé, 2x sudozpeřené,s 8 - 15 páry lístků,z nichž se každý skládá z dalších 15 - 30 párů lístků.Tyto lístky se na noc nebo při vysokých teplotách sklánějí. Květy nemají lístky, skládají se z různě rozložených tyčinek s nitkami. Plodem je 10 - 20cm dlouhý lusk. Kvete od května do září.
jituška: Viděla jsem v prospektech nádherný strom albizie,jak rychle roste a nazmrzne v našich klimatických podmínkách?Chtěla bych si ji vysadit na zahradu jako solitéru,jen jsem vyděla s červenými listy,což by se mě líbila víc.
Kika: Tak jsem zagooglila. Co se tyka mrazuvzdornosti, tak se u nas uz pokusne pestovala na chranenem miste. Pokud nebyly extremni zimy, tak i vykvetla, ale neprezila extremni zimu (letosni holomrazy by ji urcite zlikvidovaly).
Jinak je to strom se sirokou korunou, to by musel mit clovek pomerne velkou zahradu, aby neprekazela.
jituška: Tak,že bude vcelku velký, by mě vůbec nevadilo, ale ty holomrazy, to je něco. Měla jsem objednanou chicatalpu,dva roky jsem ji zimovala,aby zesílila,měla už přes metr vysoká a pěkný kmínek,tak jsem ji zasadila do země loni na chráněné místo a na jaře se už nevzpamatovala...
Lída Skokanová: Loni jsem byla na výstavě v Litomyšli a neodolala jsem a koupila si Albizia julibrissin Summer Chocolate ..nevím co mě to napadlo, protože bydlím přes 700m.n.m. a rostou tu pouze odolné druhy... moc se mi líbila a stále jen 225,-Kč.. za měsíc padaly u nás kroupy a nezůstala jí ani jedna větvička, takže nebylo k poznání co to je za kytku, přesto jsem ji dala přes zimu do sklepa, přežila a už jí narostly větvičky, musím přesadit do většího květníku, zatím mně dělá radost,musím ji mít jako přenosnou rostlinu.
cz
Kapinice (Albizia julibrissin Summer Chocolate)
Kapinice (Albizia julibrissin Summer Chocolate)
jituška: lol skokanko,tak ta je úžasná...a ta cena ještě lepší,můžu se zeptat,kde v Litomyšli,přímo ve školkách a zahradnictví Litomyšli,nebo u soukromníka?Jezdila jsem tam každý rok něco nakoupit,ale teď od Znojma to je dost z ruky..... roll mají tam velikánský výběr a skvělé ceny...lol