Eva N E: Kalanchoe pinnata
Je to sukulentní rostlina, která ve své domovině vyroste 1,5 m. Má vysoké duté stonky, masité, zelené listy, které jsou výrazně vroubkované , zdobené červenou barvou. Květy jsou ve tvaru visících zvonků.
Tento druh je jediný,který pochází z Jižní Ameriky. Dalších asi 200 druhů Kalanchoe pochází z Afriky, Madagaskaru, Číny a Jávy.

Je to léčivá rostlina,která se používá k různým účelům, od bolestí hlavy, horečky, pálení žáhy, proti kašli, na ledvinové kameny, žaludeční vředy, otoky nohou, astma, kožní choroby, bolesti zubů, oční infekce, vředy, spáleniny, kousnutí hmyzu............až po léčení epilepsie a preventině proti rakovině.
Editoval Eva N E (19.09. 2012 16:56:04)
cz
Kolopejka (Kalanchoe pinnata)
cz
Eva N E: Dnes jsem našla na webu články o Kalanchoe pinnata. Tam jsem se dočetla, že vyroste 1,5 m. V mém prvním příspěvku uvádím, že doroste do 30 cm. Jedná se o rostliny, které znám z přírody. Ale po pravdě řečeno, rostlina, která mi vyrostla z přinešeného listu už má více než 30 cm. Možná na místě, kde roste, je chudá půda a málo vláhy, takže moc neroste. To jen pro vysvětlení odlišných údajů.
Editoval Eva N E (19.09. 2012 16:56:54)