Nejste přihlášen(a)

českyslovenskyenglishdeutschpolsky

Kamejka - pěstování | 15.04. 2009 09:07:49

garten
Architektura zahrady
Místo: Jevišovice
Web

Kamejka - pěstování

Dobrý den pane Krulichu! Objednala jsem si spíše nenáročné rostliny trvalky, které vyžadují hlinito písčitou půdu,ale u kamejky uvádíte drenážovanou půdu.To mám jako smíchat hlínu s kaménky a pískem? A jak se o ni nejlépe starat? Ještě jsem se chtěla zeptat, nikdy jsem ničím nehnojila skalku a květinové zahrádky,protože si vybírám spíše trvalky ,akorát v době květu rozpustnými hnojivy. Čím je mohu teď na jaře pohnojit? Děkuji Vám za radu. JK
Dotaz z internetové poradny Zahradnictví J. a Z. Krulichovi

Kamejka - pěstování | 15.04. 2009 09:10:36

zahrad-krulichovi
Zahradnictví J. a Z. Krulichovi
Místo: Praha 6
Web

Re: Kamejka - pěstování

Dobrý den, u Lithodory - kamejky je nejkritičtější období v předjaří,kdy roztává sníh a jsou dešťové přeháňky. Pokud je půda příliš sléhavá a zamokřená,tak mohou uhnít kořeny. Proto je jistější při výsadbě dát pod rostlinu drenáž z drobného štěrku a ten přimíchat i do zeminy.Vůbec nejjistější je zimní přikrývka např. z listí nebo překrytí rostliny tabulkou skla,jako se to dělá u Lewisií. Skalkové rostliny není nutné hnojit. I v přírodě se spokojí s trochou země ve skalních štěrbinách,kamenné suti apod. Hnojení může vést k zbytečně bujnému růstu a může to mít také negativní vliv na mrazuvzdornost rostlin. Vzrůstnější trvalky můžete přihnojit běžnými hnojivy NPK,Cererit nebo zapravením granulovaného hnoje. Prošpěšná i když pracnější je také zálivka vodou rozpustnými hnojivy,např. Kristalon. S pozdravem Jakub Krulich

Zahradnictví J. a Z. Krulichovi

Zápatí