Garten.cz (Zahrada-cs.com): Dobrý den.Mám část zahrady v polostínu po stromy. Ve Vaší nabídce jsem objevila česnek medvědí, který zde mohu pěstovat. Doporučíte mi, prosím, z Vaší nabídky ještě jiné rostliny, které bych zde mohla pěstovat (kromě okrasných)?
Dotaz z internetové poradny Zahradnictví J. a Z. Krulichovi
Jakub Krulich: Dobrý den, s výběrem bylinek do stínu je problém. Naprostá většina totiž nejlépe roste na slunci a taktéž obsah aromatických látek je nejvyšší na slunečném stanovišti. Pokud chcete úspěšně pěstovat bylinky a koření,tak si pro ně vyčleňte slunné záhony a stinné místo pod stromy osázejte okrasnými trvalkami mezi kterými je rozhodně větší výběr. Zdraví Jakub Krulich

Zahradnictví J. a Z. Krulichovi
Květoslava Motlová: Dobrý den, nastěhovala jsem se do domku po rodičích a na zahrádce měli mátu peprnou a meduňku. Je potřeba nějak se postarat o tyto bylinky před zimou? Já jsem sbírala lístky, sušila na čaj, ale teď jsou rostlinky neošetřené, vyrostlé. Chtěla bych, aby příští rok zase rostly. Děkuji moc.
Vladimír Vytásek: Nesouhlasím s tvrzením pana Jakuba Krulicha že v polostínu se nedají pěstovat žádné bylinky. Je jich plno, kromě česneku medvědího je to svízel vonný (mařinka vonná dříve), vynikající žindava evropská, měsíčnice vytrvalá, jelení jazyk, škornice velkokvětá,vodilka kanadská, krevnice kanadská, česnek trojzrnný  atd.   Vláďa

Vláďa Vytásek  - Léčivé rostliny jsou zelenou lékárnou pro každého.
Marvella: Dobrý večer Vláďo, jsem z Prahy, tady ve městě je přece jenom klima příznivější. Rozmarýn nezakrývám, jen trošku na zimu přisypu zeminu. Zatím ho mám pátý rok bez úhony, tak doufám, že to tak bude i nadále. Dřív jsem ho na zimu dávala do domu na schodiště jako ostatní kytky, ale buď mi jednoduše zašel anebo na něm byly nějaké breberky. Marcela
Tao-shop-cs.com - TČM internetový obchod
Vladimír Vytásek: Dobrý den Marcelo  to máte výborné klima a můžete pěstovat venku bez problémů smil italský, gynostemu pětilistou, ožanku kočičí, aloisii citronovou, cedronelu kanárskou a jiné teplomilné druhy. Přeji mnoho úspěchů v pěstování. S pozdravem Vláďa

Vláďa Vytásek  - Léčivé rostliny jsou zelenou lékárnou pro každého.
Další informace v článcích o rostlinách
Bylinky Bylinky
Bylinky, skryté hvězdy zahrady, jsou praví všeumělové. Dráždí smysly všemožným způsobem: jsou půvabné vzhledem, působí blahodárně pro tělo i duši, okouzlují vůní i chutí. Co může být hezčí než se jimi nechat hýčkat? Lidé jsou fascinováni bylinkami …
Svojtka & Co. s.r.o. | 20.06. 2007
Bylinky na záhoně Bylinky
Bylinkový koutek je nejen provoněnou oázou zahrady a zdrojem vůní a chutí do domácí kuchyně, ale i zelenou lékárnou, a to už po staletí. Všechny léčivé i kuchyňské bylinky jsou známé milovnice slunce, protože téměř všechny jsou domovem v jižních krajích …
Jarní bylinky: česnek medvědí Jarní bylinky
Potočnice, česnek medvědí a pampeliška jsou lahodné a zdravé zvláště teď, na jaře. Zdraví i aroma do jarní kuchyně přinášejí plané bylinky: samozřejmě že čerstvé. Mladé, jemné listy pampelišky a potočnice teď chutnají lahodněji než v kterémkoliv jiném …
Babiččiny bylinky Babiččiny bylinky
Blahodárné působení léčivých rostlin dokládají mnohé příklady z praxe a staré bylinné recepty slouží již staletí nejen jako rychlá první pomoc, ale i při léčení chronických onemocnění …
Euromedia Group k.s. | 19.05. 2011