kadel: Dobrý den, chtěl bych Vás poprosit o radu. Před měsícem jsem založil trávník na více místech, někde jsem s trávníkem spokojen, ale na na jedné větší části je více plevelu než trávy, viz foto. "Trávník" je starý 5 týdnů, hřištní směs Aros Hobby, sekat jsem začal před 14ti dny a snažím se sekat každé tři dny, abych plevel vysekal, zalévám několikrát denně. Musím se přiznat, že založení nebylo předpisové, srovnal jsem terén a tak 5 až 15 cm jsem navezl přesypanou hlínu, semena byla rozházena a jen uválcováná. Žádný Roundup před setím, a to bude asi kámen úrazu, ale na jiných místech je to celkem v pořádku, plevele málo a bylo to založeno stejným stylem. Abych se dostal k otázce. Jak to takhle vidím, tak bych na to nejradši vzal Roundup a založil znovu. Nebo mám počkat až bude tráva starší a jít na to chemicky (nebo snad sekačka bude stačit)? Prosím, poraďte, co s tím. Předem děkuji, Karel
soubor.php?identifikator=219126994894102&id_oblasti=100
soubor.php?identifikator=2191262096837114&id_oblasti=100

A tady je kus trávy, s kterou jsem docela spokojen.
soubor.php?identifikator=2191261467895006&id_oblasti=100
Ing. Miloš Krump: V tomto případě bych nepoužíval Roundup, stačilo by použít herbicid na dvouděložné plevele, např. Lontrel 300, Starane 250 EC a nebo mnou velice účinný Bofix což je kombinace Lontrelu a Starane. Na nově založené trávníky se volí nižší koncentrace přípravku - viz příbalový léták příslušného herbicidu.

Chceme-li pro přírodu něco udělat, musíme ji nejdříve dobře poznat.
Použitá literatura je k dispozici u autora příspěvků.
bresticova: Ja sa tiež prikláňam za Bofix. Máme s ním dobré skúsenosti. Náš novozaložený trávnik bol viac zaburinený ako zatrávnený. Ale stačil jeden postrek, buriny vyhynuli (ale pozor - len tie dvojklíčnolistové, na iné Bofix nereaguje) a trávnik sa krásne zapojil. Je vhodný aj do staršieho trávnatého porastu.
Další informace v článcích o rostlinách
Rotační sekačka Rotak (BOSCH) - sekáme trávník Trávník - sekáme nový trávník
Nový trávník, který jsme vyseli na podzim předešlého roku nebo v dubnu, budeme poprvé sekat. Při prvním, druhém nebo třetím sekání ale odstraňujeme jenom vršek trávy. Pokud používáme rotační sekačku, předem si dobře nabrousíme nože, aby skutečně dobře …
Travní koberec - založte si nový trávník Travní koberec - založte si nový trávník
Pokud v zahradě potřebujete nový zelený podklad, můžete nyní využít příznivých podmínek pro jeho založení. Půda je ještě dostatečně prohřátá. Zároveň však s podzimem přicházejí potřebné srážky, takže travní semena rychle vyklíčí a nebudete muset …