Lída Skokanová: Pachyphytum - Pachyphytum oviferum
Synonymum: Pachyphytum compactum
Čeleď: Crassulaceae - tlusticovité
tvoří dužnatý stonek,který nese nádherně ojíněné vejčité listy , květy : krémové s červeným středem a žlutými tyčinkami
cz
Pachyphytum (Pachyphytum oviferum)
cz
YOS: V roce 2009 jsem dostala malou rostlinku od znalkyně sukulentů (www.krasa-netresku.cz). Mám dojem, že mi říkala, že je to taky Pachyphytum oviferum, ale květenství má nezvykle dlouhý stonek, tak nevím, zda to není nějaký kříženec s Echeverií.  Vůbec se o ní nestarám. Celý rok je u mne na verandě na parapetu na východojižní straně. V létě tam má pěkný horko a v zimě asi 10°C. V létě chce teplo. V zimě chladno, jinak se moc vytahuje a shazuje spodní listy a nemá se vůbec zalévat a hnojit. Měla by mít dobře propustnou, lehkou půdu, od jara do podzimu občas pohnojit a zalévat s mírou, ale nenechat vyschnout. Rozmnožuje se lehce. Každý upadlý lístek bez našeho přičinění sám zakoření. Vykvétá vždy v červnu a květy vypouští sladkou šťávu. Chutná jak med. Vhodná pro začátečníky a kdo nemá moc času se starat o kvítka.

Všechno jde tak, jak má jít.
cz
Pachyverie Glauca (Pachyveria)
Pachyverie Glauca (Pachyveria)
cz
Pachyverie Glauca (X Pachyveria)
Pachyverie Glauca (X  Pachyveria)
Lída Skokanová: Yos,to co máte Vy,není Pachyphytum oviferum ..ten mám kuletější listy,proto ten název oviferum /aspoň se tak domnívám/ a navíc se sukulety poznají podle květů a Pach.oviferum má takové slabě žlutozelené s červeným středem,tady je dobrý odkaz http://www.sukulenty.estranky.cz/clanky … otosi.html
petrli: No docela mě překvapuje, že bych tuto rostliny dala Daně jako Pachyphytum oviferum. Určitě se nejdená o Pachyphytum werdermannii. Tato rostlina putuje po sbírkách pod různými jmény. Pravděpodobně se jedná o pachyverii. Určující jsou květy - na dlouhé stonku bez listenů drobné růžové zvonky.

petrli
YOS: Moje foto jsem opravila na Pachyveria 'Glauca'. Je to kříženec mezi Pachyphytum x Echeveria. Oba rody se velice snadno kříží, vzniká nespočetné množství kultivarů, že se v tom sám sukulentista nemůže vyznat. Ještě chci dodat, že jsem vyčetla, že kříženci se na slunci nevybarvují do červena. Ten můj je pořád 'zelený', takže určitě je to kříženec.
Editoval YOS (26.08. 2012 19:18:01)

Všechno jde tak, jak má jít.