Eva N E: Houba , ten Váš neznámý brouk je potápník. Nevím jaký druh přesně,ale určitě potápnik.
YOS, děkuji za novou informaci,co se týče zlatohlávka. Opravdu by mě nikdy nenapadlo,že se živí pylem.Já ho vždycky viděla něco vykusovat.
Včera jsem se byla projít podle Labe a tam jsem viděla spoustu housenek na starčeku.Nezbyl na nich ani list.Nevíte někdo, jakého motýla je to housenka?

Přástevník starčkový - Tyria jacobaea
Jeho housenky žijí na jedovatém starčku přímětníku a část jeho jedu absorbují do svých tkání . Tím pádem jsou samy jedovaté.
Editoval Eva N E (06.08. 2012 23:37:38)
cz
Přástevník starčkový - housenka (Tyria jacobaea)
cz
houba: Díky.Koukala jsem na net a je to potápník, to by mě nenapadlo. A není mi jasné,kde se tam vzal, když nikde v okolí není voda. Potápníky už jsem viděla,ale vždycky ve vodě a pokaždé rychle zmizeli,když se někdo objevil. A byli podstatně menší.
YOS: Evi, Ty jsi šikovná. Já bych potápníka nepoznala ani teď. Ta krásná žlutočerná housenka patří  červeno-šedomodrému motýlkovi Tyria jacobaea, Přástevník starčkový. Škoda, že nežere na starčeku i květy, protože je to hrozný plevel. Teď nevím jestli na starčeku nebo na starčku. big_smile

Všechno jde tak, jak má jít.
Ludmila Unzeitigová: Kovolesklec gama (Autographa gamma) a koukol polní Agrostemma githago
Tak na lišaje vrbkového jsem předevčírem číhala, ale místo něj přiletěl nějaký jiný menší.
Je to focené sice v létě k večeru na koukolu, ale hodí se to k ostatním lyšajům.
Editoval felis (03.09. 2012 15:06:45)
cz
Kovolesklec gama (Autographa gamma)
cz
Ludmila Unzeitigová: Ruměnice pospolná - Pyrrhocoris apterus
Ruměnice pospolná známější pod názvem ploštice , které se líbí na odkvetlém ibišku.
Editoval felis (02.09. 2012 20:14:25)
cz
Ruměnice pospolná (Pyrrhocoris apterus)
cz
Ludmila Unzeitigová: Babočka paví oko  - Inachis io, s. Aglais io, Nymphalis io či Papilio io
A začínají se rojit housenky, chystají se na zimu na zakuklení.
Housenka Babočky se živí převážně kopřivou dvoudomou a listy chmele otáčivého.
Editoval felis (04.09. 2012 14:50:24)
cz
Babočka paví oko - housenka (Inachis io s Aglais io)
Babočka paví oko - housenka (Inachis io s Aglais io)
cz
Housenka Babočka paví oko (Inachis io)
Housenka Babočka paví oko (Inachis io)