Garten.cz (Zahrada-cs.com): Poznejte rostliny na obrázku a přidejte popis. Prosíme každou rostlinu do samostatného příspěvku, na začátku popisu uveďte čísla obrázků. Nekopírujte prosím textový popis z jiných webů, respektujte autorská práva.

Prosíme o určení obrázků rostlin v těchto příspěvcích:
http://www.zahrada-cs.com/forum/vt/cz/1 … vý-strom/

Neznámá rostlina
http://www.zahrada-cs.com/se/cz/fotod-n … +rostlina/

Neznámý sukulent
http://www.zahrada-cs.com/se/cz/fotod-n … +sukulent/

Rostliny k určení
http://www.zahrada-cs.com/se/cz/fotod-r … 25C3%25AD/

Neznámá pokojovka
http://www.zahrada-cs.com/se/cz/fotod-n … pokojovka/

Poznáváme rostliny
http://www.zahrada-cs.com/se/cz/fotod-p … +rostliny/

Textové řetězce pro vyhledávání: neznámá rostlina, neznámá květina, neznámá pokojovka, rostlina k určení, neznámé rostliny, neznámé
Eva N E: Tato rostlina roste na skalách u moře. Má šedozelené chlupaté lístky,na bázi je dřevnatá. V době květu v červnu je 15 - 30 cm vysoká. Mohl by to být nějaký druh Sedum? Má drobounké, karmínové květy. Kdybych ji průběžně nesledovala, nepoznala bych, že je to stejná rostlina, kterou jsem fotila v dubnu.
cz
101 - poznáváme rostliny
101 - poznáváme rostliny
cz
101 - poznáváme rostliny
101 - poznáváme rostliny
cz
101 - poznáváme rostliny
101 - poznáváme rostliny
cz
101 - poznáváme rostliny
101 - poznáváme rostliny
Eva N E: Dnes vám dám oříšek k rozlousknutí wink
Přinesla jsem si malou část z větvičky blahočetu , abych ho mohla vyfotit , protože jsem si všimla, že to , co jsem považovala za stejný druh stromu, jsou různé druhy. Byla bych ráda,  kdybyste mi pomohli s určením , nebo aspoň mi řekli váš názor , o kolik  druhů se jedná. Je to ze 4 stromů . Děkuji
Editoval Eva N E (10.10. 2012 13:44:08)
cz
Blahočet (Araucaria)
Blahočet (Araucaria)
cz
Blahočet (Araucaria)
Blahočet (Araucaria)
cz
Blahočet (Araucaria)
Blahočet (Araucaria)
Eva N E: Když jsem sem dávala obrázek lilík mochyňovitý, vzpomněla jsem si na mochyni, kterou jsem fotila v Libanonu na jedné zahradě a nikde na webu jsem ji nemohla najít. Můžete mi pomoct s jejím určením? Byla asi 60 cm vysoká.
cz
6 - poznáváme rostliny, mochyně k určení
cz
YOS: Evi, nějak jsem tu mochyni přehlídla. Mochyň je asi 80 druhů. Možná to bude jedlý druh Physalis philadelphica  s. Physalis ixocarpa. Plody tohoto druhu se používají zelené k vaření v kuchyni jako zelenina a zralé je možné i jíst. Je to největší mochyně, takže plody jsou taky asi 5cm velké, zelené, ve zralosti fialové.

Všechno jde tak, jak má jít.
Eva N E: YOS, ta mochyně to asi nebude. Není tak veliká , ten plod bude velký asi jako hrách. A nevšimla jsem si, že by to někdo jedl. Jsou některé mochyně jedovaté ? Že bych to okoštovala. Ale jak jsem to viděla, nijak mě to nelákalo. smile Takže to asi k jídlu není. Spoustu bobulí a jiných plodů ochutnám, ale toto mě nenapadlo.
YOS: Evi, to je škoda, že ta mochyně není ta 'zeleninová'. Malé plody má Physalis pruinosa. Pokud má hranatou lodyhu a je to mochyně, tak je jedlá. Některé druhy však nejsou chutné. V herbáři od nejznámějších bylinářů Janča a Zentrich se uvádí, že mochyně japonská, mexická, peruánská jsou jedlé. To znamená, že i kultivar, který se pěstuje jako okrasná je jedlý. Určitě musí být 'třešínky' zralé!!!

YOS: Evi, ptáte se na druhy blahovičníků, obrázek  http://www.zahrada-cs.com/forum/f1/cz/28355/
Jen podle listů se to nedá poznat. Třeba Araucaria columnaria a Araucaria heterophylla mají listy stejné, ale mají jiný tvar růstu. Je nutné vyfotit celý strom, větvičku, popřípadě kůru nebo šišky. Araucaria columnaria  má listy více zelenější a kratší jak Araucaria heterophyllaAraucaria columnaria je úzký sloupovitý, velice vysoký jehličnan, narozdíl od Araucaria heterophylla, který je jasně dělený do poschodí s vodorovně postavenými větvemi.

Eva N E: Xenotoca a YOS, díky za zajímavé a poučné informace v příspěvku Pampeliška lékařská - Taraxacum officinale. Zajímalo by mě , jestli se jako léčivé dají používat všechny druhy pampelišek , nebo opravdu jen pampeliška lékařská. Také bych byla ráda, kdybyste mi poradili, o jaký druh pampelišek se jedná na těchto fotografiích.
cz
Pampeliška č1 (Taraxacum)
cz
cz
cz
Pampeliška č2 (Taraxacum)
cz
YOS: Evi - zřejmě jde o dvě rostliny. Pampeliška č.1  - asi  nebude pampeliška, ale máchelka (Leontodon). Pampeliška nemá zesílený stonek pod úborem. Pampeliška č. 2  - pampeliška bude, ale jaká??? Nevím, protože jen u nás existuje asi 250 mikrospecií - to znamená 250 druhů s malými rozdíly a jak jsem pochopila, patří mezi nomenklatoricky nejsložitější rod. Jak vysoké byly stonky? Bylo květenství jednoduché nebo větvené? Evi, snažte se každý jednotlivý druh dát jako samotné téma a s nějakou tou informací. Pak je to pro mne snazší. Děkuji

Dita77: Právě opadla sněhová nadílka a rostlinky se mi konečně ukázali. Prosím o pomoc s rozpoznáním. Vím že možná bude těžšké rostlinky identifikovat. Všechny rostou na skalce. Pokud již z fota, někdo pozná nedostatky v péči prosím upozorněte :-). Budu ráda za jakékoliv postřehy. Děkuji Dita77
Editoval Dita77 (30.01. 2013 14:27:01)
cz
110 - poznáváme rostliny
110 - poznáváme rostliny
cz
111 - poznáváme rostliny
111 - poznáváme rostliny
cz
112 - poznáváme rostliny
112 - poznáváme rostliny
cz
113 - poznáváme rostliny
113 - poznáváme rostliny
cz
114 - poznáváme rostliny
114 - poznáváme rostliny
cz
115 - poznáváme rostliny
115 - poznáváme rostliny
cz
116 - poznáváme rostliny
116 - poznáváme rostliny
cz
117 - poznáváme rostliny
117 - poznáváme rostliny
cz
118 - poznáváme rostliny
118 - poznáváme rostliny
cz
119 - poznáváme rostliny
119 - poznáváme rostliny
cz
120 - poznáváme rostliny
120 - poznáváme rostliny
cz
121 - poznáváme rostliny
121 - poznáváme rostliny
cz
122 - poznáváme rostliny
122 - poznáváme rostliny
cz
123 - poznáváme rostliny
123 - poznáváme rostliny
cz
124 - poznáváme rostliny
124 - poznáváme rostliny
YOS: Děkuji administrátovi, že přidělil obrázkům čísla, jinak bychom se v tom těžko vyznali.
Dito, není to vůbec jednoduché bez květů a nějakého popisu přesně určit o jakou rostlinku jde. Bez záruky napíši ,co mi Vaše rostlinky připomínají. Je na Vás, abyste zkontrolovala podle výšky, barvy květů ap. U nejasného pojmenování doplňte Vaše fotografie se 3 otazníky.
110 - Sedum kamtschaticum - rozchodník kamčatský???
111 - Euphorbia amygdaloides - pryšec mandloňový???
112 - Saxifraga Arendsii - lomikámen Arendsův???
113 - Doronicum - kamičník???
114 - nevím
115 - Ajuga reptans - Zběhovec plazivý
116 - Sedum...Thymus Aureus....nebo úplně něco jiného
117 - Euphorbia ..Pryšec , teče ze stonků bílé mléko???
118 - Sedum, snad Sedum spurium - rozchodník pochybný???
119 - Asarum europaeum - kopytník evropský
120 - Sedum reflexum - rozchodník skalní ???
121 - Euphorbia myrsinites - pryšec myrtový??? Roní po poranění bílé mléko?
122 - Phlox subulata - plamenka šidlovitá ???
123 - Primula x pubescens - prvosenka ???
124 - nevím - roní bílé mléko, pak je to Euphorbium, když ne tak nějaké Sedum...

YOS: Evi 101 první dva obrázky bude zřejmě Svízel šedý, Galium canum. Canum znamená - šedý, šedivý.  Ten třetí obrázek bude Sedum - Rozchodník. Ten čtvrtý je detail třetího obrázku, nebo další Sedum? Nebo snad nějaká Crassula?