tulipánek:

rechtacka2 napsal(a):

Dobrý den,
mohl by mi někdo prosím poradit co to je za keř? Človíček, který mi to dával věděl také jen, že to je keř a tím všechny informace skončily. děkuji

Myslím, že je to ta samá rostlinka, od které jsem si z jednoho záhonku, kde ji každoročně vysazují, nasbírala semínka ( velikosti kuličky pepře). Je jednoletá, vysoká, keříkovitá a krásně růžově kvete. Také se marně snažím zjistit název. Poradíte někdo prosím?

cz
Poradíte název rostliny
Poradíte název rostliny
YOS: Janasv - ráda bych Vám pomohla, ale vůbec netuším. Bez květů, plodů nebo jiných pomocných informací si vůbec netroufnu. Existují totiš desítky keřů s podobnými listy. Rostlinku jste koupila? Jak ji máte dlouho? Kvetla?

Všechno jde tak, jak má jít.
Eva N E: Prosím, ví někdo, co je toto za květinu? Je vysoká asi 40 cm a na stonku bylo 15 květů, které postupně rozkvétaly a dost dlouho vydržely. Dcera ji chtěla přidat do svatební kytice, ale rozmluvili jí to, protože hodně voní, že by se jí mohla točit hlava. Přinesla mi jednu na ukázku a opravdu, voněla tak, že jsem musela větrat. Její vůně mi připadala něco mezi gardénií a voskovkou , nebo obojí dohromady.

Obrázek není ostrý, bohužel, má smetanovou barvu.
Editoval Eva N E (09.10. 2013 16:14:08)
cz
Polianthes - bělokvět (Polianthes tuberosa -The Pearl)
Polianthes - bělokvět (Polianthes tuberosa -The Pearl)
YOS: Zajímá mne jaká slivoň toto je. Stromek byl asi 2,5m vysoký a rostl mezi křovím u potoka. Nebo tam kdysi dávno byla zahrada, nevím. Bylo to v jiné vesnici než bydlím. Na první pohled plody vypadaly jak trnky, ale o něco větší a po doteku padaly ze stromu. Trnky ty drží na keři pevně. Trnky mají trny, ale tento stromek ne. Zřejmě půjde o starou odrůdu nebo dokonce prapůvodce švestky domáci. Děkuji za každou reakci. Doplňuji, že plody jsou velice sladké, na rozdíl od trnek.
Editoval YOS (05.11. 2013 22:16:40)

cz
Slivoň (Prunus sp)
Slivoň (Prunus sp)
YOS: Mavin, připomíná mi rod Strelitzia. Ale mě se zdají umělé.  Nesahal jste náhodou na její listy? Asi ne. Myslím si to proto, že se mi zdají úplně stejné, listy nemají odpovídající strukturu, malý květináč a né zrovna dost světla. Na štěstí jste vyfotil 2 rostliny a mohla jsem porovnat. Strelitzia - Strelicie nebo taky Rajčí květ doma pěstovat můžete.