facebook: Dotaz SD: Věděl by, prosím, někdo, co je tohle za rostlinu? Dostala jsem tip, že by to mohl být haemanthus albiflos. Protože se rostlině moc nedařilo, přesadila jsem ji dle doporučené péče právě o haemanthus, ale zdá se mi, že je na tom teď rostlina ještě hůř. Dříve byla v klasickém substrátu pro pokojové rostliny, tam jí uhnívaly kořeny. Přesadila jsem do propustného substrátu (mix pro pokojové rostliny a kaktusy) a také méně zalévám, asi jako sukulenty. Růst rostliny se úplně zastavil a začaly flekatět listy. Budu vděčná za každou radu. Děkuji!

Dotaz nebo odpověď uživatele z Facebook.com
cz
235 - neznámá rostlina
235 - neznámá rostlina
cz
235 - neznámá rostlina
235 - neznámá rostlina
cz
235 - neznámá rostlina
235 - neznámá rostlina
YOS: Ty dva další neznámé keře budou zřejmě Viburnum - kalina, ale nechci hádat přesně který druh. Jsem mimo území republiky a nemám zde dost silný internet, abych květy a listy porovnala. Budu ráda, když tento příspěvk odešlu.

Všechno jde tak, jak má jít.
Marie Fárová: Jaronko, keře jsou kalina (Viburnum). Ta první - lístky kulatější - je zřejmě kalina Carlesiova (Viburnum carlesii), druhou bych určila jako kalinu Burkwoodovu (Viburnum burkwoodii).
Já mám na rozdíl od YOS net rychlý, ale dostávám se na něj teď z rodinných důvodů jen sporadicky. Mám spoustu fotek z návštěvy botanické zahrady v Praze z 11.4., ale ještě jsem je ani nestačila zmenšit. sad
YOS: Bez přibližného popisu nevím zda se dobře trefím. Zkusím. Obrázek 238 - nízká s fialkovými kvítky Zvěšinec zední. Druh zední proto, že listy mají fialové řapíky - stonky. Obrázek 239 -  žlutě kvetoucí - vůbec nemám tušení. Je to trvalka nebo cibulovina? Jak je vysoká?  Trochu mi připomíná lnici, ale to opavdu jen trochu. Obrázek 240 -  fialové zvonky - Dračík nízký - Penstemon davidsonii? Obrázek 241 - s bílými kvítky - Řebříček ClavennůvAchillea clavenae??? - je asi 15cm vysoký? Je to trvalka? Ráda se pokusím najít i neznámou se žlutými květy, když mi napíšete zda je trvalka a jak je vysoká.

Marie Fárová: Mám tu vnučku, takže v rychlosti - žlutá rostlina je podle mě asfodelka žlutá (Asphodeline lutea), souhlasím s Penstemon davidsonii. Na druhé dvě rostliny se kouknu snad ještě dnes. neutral Bíle kvetoucí je řebříček - já bych řekla, že to je Achillea umbellata. Zvěšinec zední neznám, ale YOS ho - jak jsem se dívala - určila naprosto správně.
Editoval Marie Fárová (25.05. 2014 21:49:55)
YOS: Jsem velice ráda, že paní Marie zareagovala. Velice mne potěšilo, že nemusím druh Kopíčka hledat. Jsem překvapená jak je to krásná trvalka. Řebříček okoličnatý Achillea umbelata -  je vysoký maximálně 15cm, má šedě plstnaté listy, dlouhé  2-4cm. Ten druhý Achillea clavenae - Řebříček Clavennův - je vysoký maximálně 30cm, listy tmavě zelené jsou větší a jen málo šedě chlupaté.  Kocour.fous vyhodnotí a rozhodne.  Myslím si však paní Marie, že máte pravdu. Řebříček okoličnatý kvete dříve než ten druhý a listy se mi zdají hodně šedé a malé. Výšku posoudit nemůžu.

Tao-shop-cs.com - TČM internetový obchod
kocour.fous: Kocour vyfotil a posílá, jinak díky zde přítomným dámám,,,žlutá květina je ted asi 80cm, jelikož jsem vše dostala nemohu sloužit, ale myslím že je to bud trvalka nebo dvouletka, dostala jsem o velikosti kočky viz foto-))...aaaa ted jsem koukla a je to opravdu ASFODELKA
cz
KDYŽ BYLA ŽLUTÁ MALÁ
KDYŽ BYLA ŽLUTÁ MALÁ
cz
ŘEBŘÍČEK
ŘEBŘÍČEK
cz
ŘEBŘÍČEK
ŘEBŘÍČEK