Jan Kolman: Latinský název rodu starček je Senecio, confusus znamená zmatený - YOS to tedy pojmenovala a určila dobře, i když v tomto případě jde jen o synonymum.
Jen mimochodem - kdysi jsem četl, že rod starček má mezi dvouděložnými rostlinami největší počet druhů, rostoucích od mořského pobřeží až do afrických velehor, kde vytváří vysoké, stromovité rostliny.
.
facebook: Dotaz MB: Prosím - mohli byste mi poradit? Posílám Vám fotku rostliny - stromku, která mi vloni vyrostla na zahradě. Nevím, co to je. Je mi líto ji setnout, ale kdyby se jednalo o plevel, tak by nemělo cenu o ni pečovat. Nikdo ji tam nesadil. vyrostla si tam sama. Dnes už je vysoká cca 1,5 m, tj. asi o metr vyšší než vloni a to ještě není podzim. Pokud tuto rostlinku znáte, moc bych Vám byla vděčna na odpověď i za radu, co s ní. Moc děkuji. M

Dotaz nebo odpověď uživatele z Facebook.com
cz
301 - neznámá rostlina
301 - neznámá rostlina
YOS: Výška odpovídá. Jsem moc zvědavá, zda jsem se trefila. Napíšete, nebo vyfotíte až se plody zabarví? Jestliže budou plody modré, tak máte chutné a zdravé ovoce.  Potřebuje kyselou půdu. Roste tam, kde rostou borůvky,  rodondedrony nebo magnolie. V kyselé půdě se však nedaří většině bylinek.

Všechno jde tak, jak má jít.
jape: Dobrý den na obrázku 235 je opravdu H. albiflos lidově Sloní ucho štětkovec.Méně náročný na světlo a teplo potřebuje zimní klid.Vyhovuje mu písčitohlinitá půda nehnojit.Při výživné půdě a vyšší vlhkosti zahnívá.patří ke Krvokvětu ale kvete bíle,patří pod amarylkovité.
Jan Kolman: Nepíšete, jestli uvedenou rostlinu pěstujete, nebo jestli Vám vyrostla jako plevel v misce s jinými rostlinami.
Myslím, že je to jeden z druhů rodu lnička, latinsky Camelina, z čeledi brukvovitých - Brassicaceae. Jsou typické svými hruškovitými šešulkami, v nichž dozrávají hnědá olejnatá semena.
V České republice se vyskytují 4 druhy, všechny jsou nepůvodní - pocházejí z jižní Evropy.Jsou to většinou polní nebo rumištní plevele, jeden druh, lnička setá - Camelina sativa, se kdysi pěstoval jako olejnatá rostlina.
  Druh jako takový si netroufám určovat, neboť nemám dostupnou literaturu a na googlu a na biolibu také detailní snímky nejsou  - zkusí to paní YOS ?