YOS: Rose, Kokoška to určitě není. Tu znám velice dobře. Jak jste přišla na řeřichu? Myslím si, že Řeřicha zahradní by to mohla být. smile Sázím si ji v zimě na vatu a až dosáhne asi 7cm, stříhám a používám jako kuchyňskou bylinku. Nikdy jsem ji nenechala vykvést, takže teď díky Vám konečně vím, jak tato rostlinka vypadá v dospělosti. Můžete nechat rostlinku dozrát a semínka použít k sázení, ale nenechat ji už vykvést a zavčas ostříhat a sníst. Je to pikantní a zdravá bylinka. Jen jednu zajímavou poznámku - aktivuje spalování tuků.

Všechno jde tak, jak má jít.
kocour.fous: Yos: nevím proc zrovna VY POTŘEBUJETE POPIS, KDYŽ STEJNĚ VŽDY SKORO VŠE URČÍTE PŘESNĚwink..JSTE PROSTĚ DOBRÁ,,, nebo jste jí už měla...já jí vysela z pytlíku směsi letniček..který si kupuji každý rok,,ale až letos mrška jedna tam byla..jemoc pěkná..a má zajímavé květenství..kveta jakoby v mezipatří...i barva:merunková je moc pekná...
YOS: Škoda, ale ve skutečnosti jsem tuto plnokvětou lokanku neviděla. Musela jsem hledat. Na Vaší fotografii mne zmátly listy. Zdály se mi tak velké. Květ, hlavně typicky zúžený květní plátek mi něco připomínal, ale nevěděla jsem co. Jednou jsem ve směsi semínek měla Godetia grandiflora - zářivka velkokvětá, která má taky pěkně široké květní plátky, zužující se ke středu. Začala jsem hledat tedy v Godetii. Zjistila jsem, že Godetie je staré pojmenování Clarcie a kdo hledá najde. V každém případě pochvala potěší. Děkuji smile. Prosím doplňte u Vaší fotografie název a ještě lepší by bylo, kdybyste udělala samostatný příspěvek, protože na tomto webu Váš druh kytičky ještě není. Můžete připsat, že je vhodná do vázy a svoje poznatky o pěstování. Děkuji smile

Všechno jde tak, jak má jít.