YOS: Poměnko jste skvělá!!! Jen nevím zda semínka z hybrudu budou plodná. Já bych ji zkusila nechat přezimovat v chladné místnosti a dát jí vody jen aby neuschla. Hlavně nepřemokřovat, Vodou v zimě šetřit. V teplém a temném prostředí se mohou objevit štítěnky.

Všechno jde tak, jak má jít.
YOS: Kocour.fous - Podle květů jsem si myslela, že to bude Kalanchoe a pak už to šlo samo. Má hodně synonym Kalanchoe tubiflora, Bryophyllum tubiflorum. Vlastně je zařazená do jiného rodu Bryophyllum, protože se od jiných Kalanchoí liší tím, že na listech jí rostou nové rostlinky. Jsem konzervativní a proto jsem uvedla starší název, kterému každý rozumí.

Zahradnictví Valinová: Dobrý den,prosím o určení trvalkové majoránky. Zakoupila jsem ji před několika lety pod názvem oregánum majorána. Zimu přežije v nevytápěném foliovniku. Množím jí řízkováním. Zahradnictví Valinová

Zahradnictví Valinová
cz
Majoránka
Majoránka
cz
Majoránka
Majoránka
cz
Majoránka
Majoránka
cz
Majoránka
Majoránka
YOS: Miloslavo, myslíte tu nejvyšší a našedlou bylinku? Vypadá jako kdyby měla na sobě kuličky. Na poslední fotografii asi ta nejmenší (mezi mátou a libečkem)? Je to Origanum majorana, Majoránka zahradní. Škoda, že nemáte fotku jen samotné majoránky. Dotaz: kolik stupňů je v nevytápěném foliovníku? Zamrzne v něm půda? Taky bych ji ráda pěstovla. Mám majoránku moc ráda.