YOS: Zjistila jsem, že jsou 2 druhy. Jeden má květy vínově červené a druhý hnědo červené. Jestliže jste mu říkali čokoládovník máte variantu glaucus. Vám je to určitě jedno. To jen tak na okraj, kdyby to někoho zajímalo. Jeden druh se jmenuje Sazaník květnatý a druhý Sazaník plodný. Plody se podobají našim šípkům.

Všechno jde tak, jak má jít.
facebook: Dotaz KK: Dobrý den, nevíte prosím, co to je? Sedím tady na bobku a nevím, jestli to mám utrhnout. Děkuji.

Dotaz nebo odpověď uživatele z Facebook.com
cz
306 - rostlina k určení
306 - rostlina k určení
cz
306 - rostlina k určení
306 - rostlina k určení
cz
306 - rostlina k určení
306 - rostlina k určení
cz
306 - rostlina k určení
306 - rostlina k určení
cz
306 - rostlina k určení
306 - rostlina k určení
YOS: Sedíte na bobku v přírodě? Na první pohled topinambury, ale jdu se podívat na listy. Myslím si, že topinambury nemají tak zubaté listy.
Editoval YOS (20.05. 2015 13:49:25)

Marie Fárová: YOS, s určováním druhu sazaníku je to fakt složité, podle barvy květu bych si netroufla, protože i když píšou, že sazaník plodný má tmavší květy, mám na fotkách i světlejší než je sazaník květnatý. Jak v botanické zahradě Na Slupi, tak v botanické zahradě v Linci jsou oba druhy zasazené vedle sebe a tak jsem si je prohlížela a srovnávala. Jediné vodítko pro mě je, že plodný má habitus řidší, větve do výšky, květnatý je takový víc "učesaný".
Editoval Marie Fárová (20.05. 2015 13:13:02)
Tao-shop-cs.com - TČM internetový obchod
YOS: Paní Fárová, zapomínám na poznávací znamení barva květů u sazaníků. Taky jsem našla jiný popis barvy květů na holandském webu. Opačný, jak jsem si myslela já. Na fotografiích je většinou jen kousek keře s květy a tak se to poznat nedá, o který druh jde. Jsem 'vrtalka' a ráda bych našla jiné rozlišení. Například v listech, stavba květů.....
Editoval YOS (20.05. 2015 14:17:08)

luckydasty: Dobrý den,

chtěl bych Vás požádat o radu, mám doma 2 rostliny aloe, ale nevím o jaký jde druh a jak jsou staré,  mohli by jste mi prosím poradit. Zasílám jejich foto, označil jsem je Rostlina A, Rostlina B.

Předem Vám mnohokrát děkuji za radu.
cz
Rostlina A (Aloe)
Rostlina A (Aloe)
cz
Rostlina A (Aloe)
Rostlina A (Aloe)
cz
Rostlina A (Aloe)
Rostlina A (Aloe)
cz
Rostlina A (Aloe)
Rostlina A (Aloe)
cz
Rostlina B (Aloe)
Rostlina B (Aloe)
cz
Rostlina B (Aloe)
Rostlina B (Aloe)
cz
Rostlina B (Aloe)
Rostlina B (Aloe)
YOS: Podle mne obě rostlinky jsou stejné a jsou to kultivary Aloe pravé - Aloe Vera. Jak jsou staré, si netroufnu říct. Ta co má na začátku listové růžice malý 'kmínek' by měla být starší. Viděla jsem v obchodě stejně velké, takže asi moc staré nebudou, ale to opravdu nevím. Je to pro Vás důležité? Pěkně zalívejte, protože Aloe není kaktus ale lílie. Jen v zimě vodou můžete šetřit. Pokud bude mít rostlina listy plné léčivého gelu, tak je dobře zalívaná.

luckydasty: Chci si z Aloe udělat léčivou tinkturu, četl jsem, že Aloe má léčivé účinky až od 3 roku stáří, proto ten dotaz na věk.

TINKTURA NA KARPÁLNÍ TUNEL

acylpyrin - 20 tablet
cca 10 dkg aloe vera ( 5 dní před použitím nezalévat)
0,5 L francovky Lesana

Do Lesany dáme acylpyriny, nakrájenou aloe a občas protřepeme. Po necelém týdnu scedit, ale může zůstat v Lesaně. Ruce mazat před spaním a klidně i ráno.
Editoval luckydasty (25.08. 2015 20:40:16)