Lída Skokanová: Udatna - Aruncus aethusifolius
Čeleď: Rosaceae - růžovité
trvalka vysoká do 30cm,vhodná pro stinná a vlhčí místa,listy jsou dělené,květy drobné,bílé až krémové

Synonyma: Aruncus aethusifolius, Astilbe thunbergii var. aethusifolius
cz
Udatna (Aruncus aethusifolius)
cz
bresticova: Neviem, či v tomto príspevku nedošlo k omylu. Aruncus je síce čeľaď Rosacea, ale synonymum Astilbe nie. Synonymum Aruncus je Spiraea aruncus. Teda aspoň podľa Veľkej encyklopédie kvetov a okrasných rastlín je Astilbe čeľaď Saxifragaceae. Aruncus a Astilbe sú dva rôzne druhy. Teda aspoň podľa knihy. Aj tie fotky mi nejako nesedia.
Lída Skokanová: Už jsem chtěla napsat,že s tím nesouhlasím..ale podívala jsem se na biolib.cz a tam je skutečně takovýto odkaz..no vlastně to není poprvé,kdy biologové se nemohli rozhodnout,jak se bude jmenovat některá rostlina a kam bude patřit.
Další informace v článcích o rostlinách
Aruncus dioicus - udatna lesní Aruncus dioicus - udatna lesní
Doba kvetení: 6–7; Výška vzrůstu: 150–200 cm Květy: Bílé až béžové, uspořádané ve vysokých, bohatě větvených latách. Listy: Zelené, velké, zpeřené, se zubatými okraji. Vzrůst: Trsy …
Rebo Productions CZ | 16.07. 2008
Aruncus dioicus - udatna lesní Aruncus - udatna
Čeleď: Rosaceae | A. silvestr (Spiraea) je nádherná dekorativní rostlina s tlustým, dřevnatějícím kořenem a velkými, rozložitými, několikeronásobně rozvětvenými listy a mohutnou květní latou drobničkých bezkorunných kvítků barvy bílé. Narůstá 1 m šířky …