benes: Dobrý den,
pokud mohu radit, tak mě se velice osvědčila odrůda Calypso, ale záleží na podmínkách a poloze. Jinak jahodník sám popínavý není, je možno ho vyvazovat anebo odnože nechat volně zakořenit, aby vyživily i plody na nich.

David Beneš, Ovocná a okrasná školka Příbor
Alena: Dobrý den, já mám od loňského roku sazenice jahodníku Dita z Turnovské Sempry, jsou určené do vyšších poloh, letos poprvé plodí a jsou chuťově výborné, jsou to krásné velké plody, na povrchu lesklé, jsou středně rané a právě nám postupně dozrávají (jsme v nadmořské výšce cca 652 m - Jizerské hory).

Turnovská Sempra nabízí tyto odrůdy http://www.sempra-turnov.cz/sazenice-ja … dbe-jahod/
cz
Jahoda Dita - pomalu začíná chytat barvu foceno 1162012
Jahoda Dita - pomalu začíná chytat barvu foceno 1162012
cz
Jahodník Dita - celá sazenice foceno 2352012
Jahodník Dita - celá sazenice foceno 2352012
cz
Jahodník Dita - první náznak jahody foceno 2952012
Jahodník Dita - první náznak jahody foceno 2952012
cz
Jahody Dita - květy ze dne 2352012
Jahody Dita - květy ze dne 2352012
cz
Jahody Dita - už se můžou sklízet foceno 2762012
Jahody Dita - už se můžou sklízet foceno 2762012
Další informace v článcích o rostlinách
Netradiční drobné ovoce: Cornus mas Netradiční drobné ovoce
Pro někoho tradiční, pro někoho netradiční. Je to určitý úhel pohledu. Pokud pěstujete muchovník, může se Vám zdát, že pro je Vás toto ovoce známé. Nepatří však mezi běžně pěstované ovocné druhy. Přesto má velmi chutné plody a navíc patří mezi estetické …
Tradiční drobné ovoce v zahradě (PIXABAY) Tradiční drobné ovoce v zahradě
Nic není krásnějšího, než upravená praktická zahrada, ze které máte i užitek. Zahradu si představuje každý po svém a pro svůj obraz ji i vytváří. Někteří z nás si zahradu však nedovedou představit bez ovocných stromů a keřů a samozřejmě bez zeleninových …