Garten.cz (Zahrada-cs.com): Dobrý den,chtěla bych si na našem dvorku zasadit do nádob nějaké rostliny,jenže jsem sjistila,že možná bude problém vybrat něco vhodného,protože nám na něj svítí slunce jen dopoledne,můžete mi něco doporučit?dřeviny, letničky i trvalky,zatím tam nic nemám,děkuji předem za odpověď a přeji pěkný den! P
Dotaz z internetové poradny Zahradnictví J. a Z. Krulichovi
misoska: Doporučovala bych z vlastních zkušeností  hortenzii a z menších astilbe /čechravu/. Taky fuchsie, pokud mají dostatek vody nádherně kvetou na místě, kam svítí jen dopolední sluníčko. Podslunečník - mračňák, nádobové jiřiny - tj. nižší, to jsou všechno kytičky, kterým stačí dopolední sluníčko. Záleží, o jak velké rostliny se Vám jedná.
lomova: Tyto podmínky by byly vhodné i pro begonie, mám je také u domečku a svítí zde sluníčko pouze dopoledne. Begonie mám už třetím rokem a jsou nádherné. Přes zimu je dávám do sklepa a začátkem jara je nechám za oknem v teple vyrašit, zalévám pozdeji i přihnojuji a kvetou každý rok nádherně. Loni jsem zkusila i nižší lilie úplně stejným způsobem a nádherně kvetly a některé krásně voněly hlavně večer. V tomto místě mám i kalokvěty a také jsou krásné a kvetou a ty nejsou vůbec náročné, naopak mně příjde, že čím víc jsou plné kořeny v květináči tím více kvetou. Přihnojuji je krystalonem na květ a mám z nich každý rok velikou radost.
Další informace v článcích o rostlinách
Atraktivní podzimní rostliny vhodné do nádob: maceška velkokvětá (OBICZ) Atraktivní podzimní rostliny vhodné do nádob
Macešky – patří k nejtypičtějším rostlinám, které kvetou i v podzimním období a perfektně se hodí pro výsadbu do nádob. Truhlíky budou zdobit po celý podzim a často vydrží kvést až do zimy. Jsou oblíbené především díky množství květů na každé …