Garten.cz (Zahrada-cs.com): Dobrý den, měla jsem krásnou komuly, na jaře jsem ji sestříhala u země a zatím nic, myslíte, že ještě obrazí anebo si mám koupit novou? Děkuji za rady. H.
Dotaz z internetové poradny Zahradnictví J. a Z. Krulichovi
houba: Zkuste vydržet,ty moje taky teprve začínají obrážet a moc se jim zatím nechce.
pavel: V loňském roce jsem měl komuli D. vysokou přes 2 m. Na jaře jsem ji sestřihl ve výši 60 cm. Začal obrážet ale až úplně u země. A to teprve asi před týdnem!
Hana Hufová: Prosím o radu , letos jsem si koupila komuli, která má jen jeden výhonek a to asi 1 m vysoký, stále nevím jestli ho mám seříznout aspoň na polovinu aby začal více obrážet děkuji
Rose: Komule DavidovaBuddleia Davidii
Patří mezi opadavé listnaté keře, které vyžadují jarní řez. Kvete na letorostech  (novém dřevě).
Zřejmě při koupi již byl jarní řez proveden (byly odříznuty ostatní výhony a ponechán jen hlavní výhon). 
V dalších letech  do poloviny jara se provede  řez výhonů z předcházejícího roku – odřežou se výhony až k bázi  (15 cm nad zemí ponecháme 2 až 3 pupeny).
00149C3_.jpg
Komule DavidovaBuddleia Davidii (foto Hana Vymazalová)
Další informace v článcích o rostlinách
Komule Davidova - Buddleja davidii Řez rostlin - komule Davidova
Komule Davidova - Buddleja davidii Magnet pro motýly Žádný jiný keř nepřitahuje babočku admirál (Vanessa atalanta), babočku paví oko (Inachis io) a hnědásky (Melitaeini) tak spolehlivě jako komule. Rychle rostoucí keř s dlouhými klenutými větvemi kvete na letorostech …
Euromedia Group k.s. | 02.03. 2011
Buddleia davidii - komule Davidova Komule Davidova - množení řízkováním a semeny
Co do bohatosti květu komule Davidova (Buddleia davidii) od července do podzimu stěží nachází konkurenci – zvláště na slunných, chráněných stanovištích. Pokud si tento vděčný keř chcete rozmnožit, zkuste to: z letních řízků se vám to určitě podaří …
Buddleia davidii 'Royal Red' - komule davidova Buddleia davidii 'Royal Red' - komule davidova
Osvědčená odrůda komule s purpurově červeným vybarvením květů. Kvete od konce června až do září a vyniká množstvím a velikostí květenství - až 35 cm. Nenáročný keř, který výrazně zpestří letní zahradu nejen kvetením ale také přítomností často …
Buddleia davidii 'Black Knight' - komule davidova Buddleia davidii 'Black Knight' - komule davidova
Velmi známá odrůda komule s výrazně sytě fialovým vybarvením květů. Kvete od konce června až do září a z pěstovaných odrůd patří k těm odolnějším k namrzání dřeva. Nenáročný keř, který výrazně zpestří letní zahradu nejen kvetením ale také přítomností …
Buddleja davidii 'Black Knight' - motýlí keř, komule davidova Buddleja davidii 'Black Knight' - motýlí keř, komule davidova
Komule má častější lidový název motýlí keř. Je to přirozené, neboť od začátku léta, kdy vykvétá, až do podzimu nese nápadné květy, které jsou voňavé nejenom pro nás, ale hlavně pro křídlatý hmyz, převážně motýly. Pokud jste ještě neměli mnoho …
Buddleja davidii 'Pink Delight' - motýlí keř, komule davidova Buddleja davidii 'Pink Delight' - motýlí keř, komule davidova
Máte-li rádi růžovou a zároveň motýly, Pink Delight je odrůda komule právě pro vás. Její květy jsou obrovské – až 40 cm dlouhé a voňavé. Jednotlivé trubkovité květy jsou uspořádané v hustých latách tvaru protáhlých homolí. Květenství může připomínat …
Buddleja davidii 'Royal red' - motýlí keř, komule Davidova Buddleja davidii 'Royal red' - motýlí keř, komule Davidova
Royal Red znamená královská červeň a v případě této komule je to jméno opravdu trefné. Sytě purpurově červené květy jsou nejenom zářivé a voňavé, ale navíc extra dlouhé – mohou dosáhnout až 50 cm délky. Jednotlivé trubkovité květy jsou uspořádané …
Buddleja davidii 'White Profusion' - motýlí keř, komule Davidova Buddleja davidii 'White Profusion' - motýlí keř, komule Davidova
White Profusion je komule s čistě bílými květy o délce až 40 cm. Jednotlivé trubkovité květy mají nažloutlé hrdlo a jsou uspořádané v hustých latách tvaru protáhlých homolí. Květenství může připomínat i šeřík, proto se keři někdy také přezdívá letní …
Buddleja davidii 'Flower Power' ® - motýlí keř, komule Davidova Buddleja davidii 'Flower Power' ® - motýlí keř, komule Davidova
Flower Power® je novinková, patentovaná odrůda komule s okázalou barevnou hrou: poupata jsou levandulově nafialovělá a květy se otevírají do lila-růžové barvy s výrazným oranžovým vnitřkem, který květům dodá na zářivosti. Jednotlivé trubkovité květy jsou …
Buddleja davidii 'Reve de Papillon - Blue' - komule, motýlí keř Buddleja davidii 'Reve de Papillon - Blue' - komule, motýlí keř
Reve de Papillon je novinková řada komulí alias motýlích keřů z Francie. Pochází ze školky Minier a pyšní se kompaktnějším růstem a bohatším kvetením s dlouhými květy, které nakvétají po celé léto až 3 měsíce. Minpap3 (Blue) nese květy světle modrofialové …