Ludmila Unzeitigová: Takže je víceletá.Tak to mi paní v obchodě špatně poradila. Na balkoně ji mám, ale takovou ubohou. Už jsem ji i ostříhala, snad se rozroste.  Už jsem její foto  tady  nahrávala, ale nejdou mi najednou  nahrát žádné fotky.
cz
Stevie sladká (Stevia rebaudiana)
Ing. Miloš Krump: Stevia rebaudiana (stévia sladká) je 50 až 80 cm vysoká rostlina z čeledi Asteraceae. Listy jsou vstřícné, kopinaté, drobné a mají světle zelenou barvu. Jemné úbory bílých květů vytvářejí koncové okolíky.

Stévie se používá především jako náhražka cukru. je 250 až 300 krát sladší než cukr. Sladivou látkou je nekalorický glykosid. Listy této rostliny se dají užívat jak v čerstvém stavu tak zmražené či sušené.

Chceme-li pro přírodu něco udělat, musíme ji nejdříve dobře poznat.
Použitá literatura je k dispozici u autora příspěvků.
cz
Stévie sladká (Stevia rebaudiana)
Stévie sladká (Stevia rebaudiana)
Vladimír Vytásek: Stevie je trvalka, kromě toho že je to sladidlo má i léčivé účinky, ničí v ústech bakterie,které způsobují zubní plak a následně parodontózu. Velmi špatně se pěstuje doma přes zimu nesnáší přemokření a většině mým přátelům,kterým jsem ji daroval uhynula. Chce to místo zalévání jen rosit rozprašovačem, mít dobrou drenáž keramzit dole i na hoře v květináči a špejlí kontrolovat zda není mokrá půda. Při svěšení listů když jsou měkké tak začínají hnít kořeny a je nutné tuto bylinu rychle přesadit a kořeny nahnilé ostříhat. Přezimování bez listů v chladu se mi neosvědčilo a rostlina na jaře neobrazila jak se píše v literatuře. Velmi dobře se však dá namnožit v agroperlitu řízky po ošetření ve stimulátoru. Na letnění je nejlépe ji dát přímo ven do  do hlíny na záhonech, v květináči na balkonech trochu živoří.

Vláďa Vytásek  - Léčivé rostliny jsou zelenou lékárnou pro každého.
Ludmila Unzeitigová: Děkuji za vyčerpávajíci informace. Určitě na balkoně v květináči se jí nedaří, to mohu potvrdit. Po ostříhání mi trošku obrůstá, ale žádná sláva to není. Tak nakonec ji ještě na ten krátký čas dám ven do země  a pak ji zkusím přezimovat  s drenáží v květináči.
Když se nepodaří zkusím příští jaro znova a přímo půjde do půdy.
Editoval felis (08.08. 2012 21:31:49)
cz
Další informace v článcích o rostlinách
Stevia rebaudiana - stévie sladká Stevia rebaudiana - stévie sladká
Stévie sladká: její léčivé vlastnosti a způsob pěstování Stévie (Stevia rebaudiana, Bertoni) je rostlina, kterou lze používat jako přírodní sladidlo, proto se jí přezdívá také sladká tráva, stévie sladká, stévie cukrová nebo medové lístky. Její listy …
Osiva-semena.cz | 30.01. 2012