zena52: Mám dotaz k trubači - mám na zahradě červenou odrůdu, asi 10 - 12 let. o pár domků dál mají stejnou barvu, taky už hodně rozrostlý, ale květy má min. 2 x tak velké co ten můj. může jít o jinou odrůdu nebo se tomu sousedovic je lépe daří?
ivir: Trubač mám na zahradě zasazený u  oblouku z obou stran, ale má moc velké přírůstky, takže dlouhé výhony neustále přepadávají. Když je přivážu, během měsíce už jsou zase další dlouhé výhony. Vzhledem k množství zelené hmoty není oranžovo-červených květů zase až tak moc, ale jsou krásné, velké. Kdo chce rychle rostoucí popínavou rostlinu, trubač vřele doporučuji.
facebook: Dotaz KL: Vloni jsem si koupila trubače kor dal mi 2 větvičky které byli 10cm dlouhé ale letos má pupeny jen jedna zbytek uschlo můžete mi poradit jak na to aby se ji dařilo a za jak dlouho vyroste do 1m

Dotaz nebo odpověď uživatele z Facebook.com
Marvella: Dobrý den, trubač má rád slunce, potřebuje pevnou oporu. Jak Vám rychle vyroste do 1 metru, to se podle mě nedá říct. Ze začátku roste pomalu a až tak druhým nebo třetím rokem začne růst rychleji. Je to ale moje zkušenost. Z takových větviček co popisujete mám metrový trubač až letos a o je už zasazený 4. rok. Jinak doporučuji, podívat se na odkaz "Trubač Kořenující". Marcela
Další informace v článcích o rostlinách
Campsis radicans 'Flava' Campsis radicans 'Flava' - trubač, křivouš kořenující
Trubače jsou velmi krásné ozdoby letních zahrad, pergol, treláží, plotů a zídek, neboť jako poměrně rychle a snadno rostoucí liány dokáží během pár let vytvořit hustou kulisu zeleného olistění a množství květů. Od základní formy campsis radicans byl odvozen …
Campsis x tagliabuana 'Indian Summer'® - trubač, křivouš kořenující Campsis x tagliabuana 'Indian Summer'® - trubač
Nejnovější odrůda popínavého trubače se jménem “Indian Summer”® vyhrává od roku 1998 ceny v nejrůznějších soutěžích a na výstavách. Tato nádherná liána byla získána křížením c.tagliabuana a c.radicans v Holandsku, patentována byla v USA pod jménem …
Campsis x tagliabuana 'Madame Galen' - trubač Campsis x tagliabuana 'Madame Galen' - trubač
Křížením severoamerického druhu radicans a čínské varianty grandiflora bratři Tagliabuové v roce 1893 vyšlechtili naprosto skvostný kultivar trubače, který nazvali „Madame Galen“. Ze západu zdědil mrazuvzdornost, z východu velké květy …
Campsis x tagliabuana - trubač Tagliabuanův Campsis x tagliabuana - trubač Tagliabuanův
“Indian Summer”® je jedna z nejnovějších odrůd populárních trubačů se sytě oranžovými květy ve tvaru protáhlých trubek. Jsou cca 6-8 cm dlouhé a objevují se od začátku prázdnin až do začátku podzimu, pokud je rostlina již dostatečně silná. Listy jsou …
Campsis radicans - trubač kořenující Campsis radicans - trubač kořenující
Bujně rostoucí popínavý keř vhodný k větším pergolám, trelážím či sloupům. Květy velmi nápadné, dlouze trubkovité, oranžově červené, až 9 cm dlouhé. Původ: Jihovýchodní část USA …
Campsis radicans 'Speciosa' - trubač Campsis radicans 'Speciosa' - trubač
Speciosa je další červenovkvětá odrůda severoamerického trubače. Jeho trubkovité květy jsou v porovnání se základním druhem pevné a protáhlejší. Barva má trochu měkčí odstín do oranžové a podle umístění a půdy má více či méně syté žlutooranžové …
Campsis radicans - trubač kořenující Campsis radicans - trubač kořenující
Trubač – popínavka na slunce Trubač kořenující (Campsis radicans) nejlépe prospívá na plném slunci: čím je stanoviště stinnější, tím méně kvete. Pokud na jaře sestříháte loňské výhony až na několik pupenů, podpoříte bohatou násadu květů …
Campsis radicans - trubač Campsis radicans - trubač
Trubače jsou velmi krásné ozdoby letních zahrad, pergol, treláží, plotů a zídek, neboť jako poměrně rychle a snadno rostoucí liány dokáží během pár let vytvořit hustou kulisu zeleného olistění a množství květů …
Campsis - trubač Campsis - trubač
Abyste se v záplavě našich trubačů vyznali, nabízíme rozlišení jejich atributů podle druhu, mrazuvzdornosti, velikosti a barvy květu …