katkastill: Dobrý den, chtěla bych vás poprosit o radu, čím osázet prostor mezi pergolou a plotem -  viz. foto. Je to prostor cca  1,5 m dlohý a 0,45m široký, mírně svažitý. Je situovaný na východ, přímé slunce tam jde ale jen chvilku ráno. Přemýšlela jsem, že do horního rohu bych mohla zasadit tůjku (mám ji na zahradě a potřebuji ji přesadit) a mám tu ještě nezasazený půdopokryvný žlutý jalovec. Ráda bych, aby mi tam také něco kvetlo. Myslíte, že by se hodila i hosta? Děkuji vám za nápady a rady...
cz
Pohled z pergoly na prostor k osázení
Pohled z pergoly na prostor k osázení
cz
Prostor mezi plotem a pergolou
Prostor mezi plotem a pergolou
Ludmila Unzeitigová: Určitě si tam nasaďte, co se líbí vám a bude vám při sezení pod pergolou dělat radost.
Já osobně bych tam nasadila něco, co by i zakrylo výhled od plotu k vám a určitě něco kvetoucího.
Slunce je tam jenom východní a ráno, tak to chce něco, co nepotřebuje moc slunce. Túje by byla vcelku dobrá. Jak se daří na východním slunci žlutému jalovci, to vám snad poradí někdo jiný.
Jinak hosta nemusí mít mnoho slunce. Má ráda polostín. Ta by tam i šla.
Teď je otázka, jestli tam chcete jenom něco trvalého a nenáročného nebo i nějaké letničky, trvalky nebo i dvouletky, s kterými si musíte trošičku více pohrát.  Velký výběr je z kvetoucích keřů a o trvalkách a ostatních květinách ani nemluvím. smile
Kika: Dala bych tam treba hosty, tem se tam bude libit, dale treba bergenie,asi by to zvladla i nejaka hortenzie, treba h. latnata, nebo azalka, jako koberec barvinec (Vinca minor), dobre mi v polostinu kvetou i treba kopretiny, obycejne astricky, na jare srdcovka (Dicentra)
Urcite najdete jeste hodne kvetin, ktere by se vam tam libily.
jituška: Já bych to vyřešila jako skalu s většímy kamany a osázela trvalkami,jak pěknými květem,tak i listem.Tujku by jste tam mohla dat,ale držela bych jí určitý tvar,třeba ůzce kuželovití.Záleží ale na fantazii.