katkastill: Chtěla bych poprosit o radu. Mám dracenu, hodně mi vytáhla a má tři dlouhé holé stonky a na konci vždy malou korunku s listy. Nevypadá to moc hezky a tak mě napadlo, jestli by se stonky nedaly zastříhnout? Nemáte s tím někdo zkušenost? Pustí mi znovu, když jí zastřihnu? A mohly by mi ustřihnuté stonky zakořenit - že bych si z nich vypěstovala další draceny...  Děkuji za rady. Katka
Kika: Dracen je hodne druhu, ale pokud mate tu beznou Dracenu marginatu, tak u te to jde vyborne. Jednak obrazi stavajici stonky, mne obrazily z kazdeho stonku dva vyhony. Jednak se daji zakorenit ustrihle stonky, bud primo do zeme, ale i do vody. Dracena koreni bez problemu, klidne to vyzkousejte.
facebook: Libuše Pelcová Malá já jsem doma takhle "zkrátila" juku měla skoro 2,5m a uřízli jsme jí 50cm nad zmí v květináči, řezy jsem ošetřila voskem. Krásně vyrašili nové listy, a rozřezala jsem i ty ostatní kusy na cca 30cm kusy. zakořenily i když byly jen tak položené na zemině v květníku. vypadalo to moc hezky, škoda jen že jsem nestihla udělat fotografie, než jsem je darovala kamarádkám.

Dotaz nebo odpověď uživatele z Facebook.com
Další informace v článcích o rostlinách
Dracaena fragrans 'Lemon Lime' - dračinec vonný Dracaena fragrans 'Lemon Lime' - dračinec vonný
Dracaena fragrans dostala název podle vzácně se objevujících, nádherně vonných květů …
Zahradní centra CS | 30.07. 2010
Dracaena sanderiana - dračinec pruhovaný Dracaena sanderiana - dračinec pruhovaný
Bambus pro štěstí Spirálovitý „Lucky Bamboo“, který jste koupili jako řezanou rostlinu v květinářství, můžete zasadit do květináče a pěstovat jako pokojovou rostlinu. Nádobu vyplňte čerstvou květinovou zeminou a „bambus“ – ve skutečnosti se jedná o …
Dracaena draco - dračinec dračí Dracaena draco - dračinec dračí
Slunce pro dračinec Dračinec dračí (Dracaena draco) pochází z Kanárských a Kapverdských ostrovů. Ve své domovině dorůstají dračince ve statné exempláře, které jsou dokonce zmiňovány v průvodcích jako turistické atrakce …
Dracaena draco - dračinec Dracaena draco - dračinec
Sukulence: listová, stonková; pěstitelská náročnost: druh vhodný pro začátečníky; přezimování: poloteplé 10-15 °C Známý dračí strom z Kanárských ostrovů zná kde kdo. O příslušnosti druhu do komunity pravých světových sukulentů se dlouho pochybovalo …
Rebo Productions CZ | 19.12. 2009