nasekrasnazahrada: Vysazujte jiřinky
Počátkem měsíce můžete vysazovat druhy citlivé vůči mrazu, jako jsou mečíky, dosny a jiřinky, do zahradních záhonů.
Rada z rubriky Co je důležité v květnu

Redakce časopisu Naše Krásná zahrada
Ukázky starších článků najdete na http://www.garten.cz/u/cz/nasekrasnazahrada/
cz
Jiřinka (Dahlia)
Jiřinka (Dahlia)
nasekrasnazahrada: Jiřinky a dosny
Od konce března se hlízy jiřinek a dosen (Canna) vysazují do nádob naplněných výživnou zeminou. K předpěstování je postavte na světlé teplé místo v domě a substrát udržujte rovnoměrně vlhký. V květnu rostliny vysaďte ven.
Rada z rubriky Co je důležité v březnu

Redakce časopisu Naše Krásná zahrada
Ukázky starších článků najdete na http://www.garten.cz/u/cz/nasekrasnazahrada/
wundrle: Už opakovaně se mi stalo,že hlízy koupené buď na internetu, nebo v zahradnictví, zvláště ty ošetřené retardéry příští rok kvetly málo a celkově vypadaly "chcíple". Také je předpěstovávám ,letos jich mám pět nových. Ty staré ještě z domova kvetou méně, ale drží se pořád stejně. Máte někdo návod nebo podobnou zkušenost? Díky Jitka
bala: Jiřinky pěstuji již asi dvacet let...loni  jsem si taky objednala jiřinky na netu... kvetly mi nádherně...četla jsem,že se má přidat při sázení dolomitický vápenec... Letos jsem si jej koupila... jsem zvědava,jak budou prosperovat letošní rok. Loni poprvé jsem si je předpěstovala v hoblinách, ve skleníku, kvetly dříve...o 14 dnů...
Editoval bala (10.04. 2010 16:32:38)
Další informace v článcích o rostlinách
Dahlia pinnata - jiřinka Jiřinky (Dahlia)
Kdo by je neznal, královny pozdně letních, nejen venkovských zahrad. Jiřinky (Dahlia) z čeledi hvězdicovitých (Asteraceae) byly dovezeny do Evropy z Ameriky v 18. století především, a to je neuvěřitelné, se záměrem využívat je jako zeleninu (některé indiánské …
Architektura zahrady | 30.08. 2004
Jiřinky zavírají léto: Jiřina - Dahlia Jiřinky zavírají léto
Na přelomu léta a podzimu je jiřinka v zahradě nenahraditelná. Její čas je ale přesně vyměřen: tato hlíznatá rostlina musí do zimoviště dříve, než poprvé promrzne půda …
Jak přezimovat jiřinky Jak přezimovat jiřinky
Jiřinky nejsou mrazuvzdorné. Když jim uvadnou listy, nejpozději však po prvních nočních mrazících je třeba hlízy vyjmout z půdy rycími vidlemi …
Dahlia pinnata Jiřinky ze země ven
První mrazíky nadobro spálí listy a ostatní nadzemní části jiřin (Dahlia). Právě teď vyjmeme hlízy ze země, aby při silnějších mrazech neutrpěly na újmě …
Architektura zahrady | 21.10. 2003
Jiřinka - Dahlia pinnata JIřinky (Dahlia) - krása a rozmanitost tvarů, barev a velikostí
Každá květina je krásná, ovšem ta, kterou navíc příroda obdařila nápadnými květy, bývá vždy v popředí zájmu. Pokud ještě navíc splňuje podmínku tvorby květů v pozdním létě a po celý podzim, její úspěch a obliba jsou téměř zaručeny. Jednou z takových …
Architektura zahrady | 30.09. 2004