skypala1: Dobrý den prosím o rady před 3lety jsem dostala od sousedky keř v květináči, nevěděla co to je a ani já to netuším ale zajímá mě to, hlavně jestli jej můžu pěstovat venku a na jakém stanovišti, nyní má výšku cca 60cm přikládám foto. Za 3roky ani jednou nevykvetl, děkuji za radu všem
cz
Brslen (Euonymus japonicus)
Brslen (Euonymus japonicus)
facebook: Luděk Zamazal Je to Euonymus japonicus - brslen japonský,chladmilná kbelíková rostlina-keř do 2 m, dá se tvarovat,ideální přezimování je v chladné hale,chodbě,venku u nás zmrzne,vyjímečně možná ve vinorodých oblastech.Více se pěstuji bíle a žlutě panašované odrůdy.

Dotaz nebo odpověď uživatele z Facebook.com
Další informace v článcích o rostlinách
Euonymus japonicus 'Kathy' - brslen japonský Euonymus japonicus 'Kathy' - brslen japonský
Japonské brsleny jsou stálezelené keře, výjimečně stromky s roubovanou korunou v nižší výšce, které se v jižních zemích a ve státech s mírnými zimami těší velké oblibě. Základní druh má sytě zelené listy, kultivary jsou pestrobarevné …
Euonymus japonicus 'Aureopictus' - brslen japonský Euonymus japonicus 'Aureopictus' - brslen japonský
Aureopictus je jedno z mnoha jmen této velmi populární odrůdy japonského brslenu. Další užívaná pojmenování jsou Mediopictus nebo Aureus. Tento keř nese vysoce atraktivní listy tmavě zelené barvy s nápadně žlutým středem. Jsou oválně eliptické, cca 6 cm dlouhé …
Euonymus japonicus - brslen japonský Euonymus japonicus - brslen japonský
Základní druh má tmavě zelené, vejčitě oválné listy, které vyrůstají hustě podél větviček. Japonský brslen je velmi hustý keř, který u nás dorůstá kolem 2m a pro zachování kompaktnosti keře je dobré jej stříhat nebo tvarovat. Řez provádějte nejdříve …