Jan Kolman: Přesazování vzrostlých stromů je vždy riskantní. Na tomto foru už byla tato problematika několikrát zmíněna. Protože při přesazení se zničí velká část kořenového systému, je nutno zredukovat nadzemní část, což právě magnolie špatně snášejí - špatně po takovém zásahu obrůstají. Už sama technická stránka přesazení vzrostlého stromu je velmi náročná - z těchto důvodů doporučuji raději zakoupení mladého jedince.
Další informace v článcích o rostlinách
Magnolia x 'Black Tulip' ® - šácholan, magnólie Magnolia x 'Black Tulip' ® - šácholan, magnólie
Dalším novozélandským skvostem mezi magnóliemi je hybridní odrůda s názvem černý tulipán = Black Tulip®, kterou vyšlechtil Mark Jury. Pochází z křížení velkokvěté odrůdy Iolanthe a sytě purpurové odrůdy Vulcan …
Magnolia x wieseneri - šácholan Watsonův, magnólie Magnolia x wieseneri - šácholan Watsonův, magnólie
Pamatuji si, že když jsem propadl kráse magnólií a zamiloval se do nich, vyhledal jsem si ve všech encyklopediích ty nejzajímavější a nejkrásnější a sepsal si je do seznamu, jako kdybych psal lístek na nákup v samošce. Trvalo mi pěknou řádku let, než jsem všechny …
Magnolia x 'Felix' - šácholan, magnólie Magnolia x 'Felix' - šácholan, magnólie
Magnólie Felix (rovněž prodávána pod názvem Felix Jury) je nedávnou novinkou na poli těchto novozélandských krasavic, kterou vyšlechtil Mark Jury a pojmenoval na počest svého otce, který se šlechtěním magnólií začal zabývat již v polovině minulého století …
Magnolia x 'Daybreak' - šácholan, magnólie Magnolia x 'Daybreak' - šácholan, magnólie
Když jsem poprvé viděl květ této magnólie, málem mi přestalo bušit srdce. Její květ byl tak nebesky krásný a nezvykle vybarvený, že snad každý, kdo má alespoň troškou citu pro estetiku, se při pohledu na ni musí zastavit a přemítat o nevyzpytatelných cestách …
Magnolia 'Satisfaction' - magnólie, šácholan Magnolia 'Satisfaction' - magnólie, šácholan
Satisfaction je evropskou novinkou mezi magnóliemi z roku 2002. Její původ není doložený a zatím o ní není mnoho informací. Přesto se velmi rychle stala jednou z nejprodávanějších. Jedná se o nižší až středně vzrůstnou magnólii se středně velkými až velkými …
Magnolia 'Athene' - šácholan, magnólie Magnolia 'Athene' - šácholan, magnólie
Magnólie Athene je velkokvětý kříženec mezi magnolia „Mark Jury“ a magnolia x soulangeana „Lennei Alba“. Výsledkem jsou bílé květy, na spodní části kalicha červené až purpurové, a jejichž šířka dosahuje při plném rozevření 25 až 30 cm. Nádherně …