dymik: Zdravím fórum,

rád bych se zeptal na názor co byste navrhovali s následující situací:

Máme k dispozici (v Olomouci, jsme z Brna) menší domeček před rekonstrukcí a k tomu větší zahradu. Zahrada je hodně neudržovaná, jsou tam zasázené 3-4 stromy, trávník je samá mulda, nerovnost, semo tamo nějaký stavební bordel...no prostě když se o to někdo dobrých 10 let pořádně nestará. Stromy je potřeba taky nějakým způsobem zaštípat a dát do pořádku.

Bohužel jsem, co by kluk z města, v těhle věcech tak trochu miimo smile Chtěl jsem už jet tento víkend, že bych tam začal sázet nový trávník, ale asi to přesunu až na podzim. Zatím budu zahradu jenom debordelizovat.

Chci se zeptat...Co byste navhrovali udělat s takovou zahradou? Pěstovat tam asi nemá nic smysl, že? Myslím tím zeleninu atp. Studna tam není a jak jsem psal, máme to trošku z ruky, takže návštěvy max víkendy.

Můj plán je zatím ten, že zarovnám nerovnosti a na ně zaseju novou trávu (tip co mám koupit za osivo? Je tam klasická černozem smile, časem bychom si tam představovali pár okrasných keřů kolem plotu (napadl mě i živý plot, ale s tím je asi práce...), nějaký altánek s posezením, udírnou či krbem, semo tamo nějaká ta okrasná květena...prostě taková chatová idylka smile.

Můžete mi doporučit případně nějakou literaturu ve stylu "Zahrádkářem za den a noc v kostce"? smile

Děkuji a přeji všem příjemný den

Martin
dymik: Ještě chci podotkout, že mě to baví, ale je tam tolik práce, že nevím co dřív a nechci dělat něco zbytečně nebo ještě navíc blbě smile
igor.konecny: No.. tak určitě bych začal s uklízením nepořádku a zarovnáváním terénu. Před výsevem trávy bych doporučil pohnojit půdu. Když je zahrada Vašim koníčkem, tak je vždy co na zahrádce vylepšovat. Co se týče značky osiva, nějaký článek na internetu nedoporučoval jedno z těch nejlevnějších, ale prakticky se taky nevyjádřil, jaká značka by byla dobrá. Já koupil prozměnu jedno z těch nejlevnějších a na svůj trávník si nestěžuji. Určitě je ale lepší koupit nějakou odolnější trávu, které nevadí, když se po ní chodí. Pak už by to bylo jen o pravidelném zalévání a sekání. K takové zahrádce, jako popisujete z vlastních představ, by se určitě hodil anglický trávník, jehož dosažení není až tak jednoduché. Každopádně jsem objevil jeden článek o pěstování trávníku na stránce: http://www.vretenovesekacky.cz/10s-seka … avnik.html. Z knížek bych Vám mohl doporučit tuto: Naučte se zahradničit http://knihy.vltava.cz/Naucna/Zahrada/N … rie=16765/ , ale mnoho dobrých rad, tipů a nápadů je možné nalézt v různých článcích na internetu.